Globální technologická značka HONOR dnes nasdílela detaily ze zákulisí vývoje top vlajkové lodi v odvětví mobilních telefonů, HONOR Magic5 Pro. Ten byl poprvé představený na světovém mobilním kongresu (MWC 2023) v Barceloně letos na jaře. HONOR Magic5 Pro je přelomový nejen nádherným symetrickým designem, ale také prémiovým displejem, profi foto výbavou i celkovou výkonností. Podívejte se pod pokličku na detaily práce výzkumného a vývojového centra, které HONOR vůbec poprvé odhalil pro širokou veřejnost.

„Máme velkou radost, že nyní můžeme ukázat více z technického vybavení a celého nového postupu výroby a vývoje nových technologií, které chceme více zaměřit na potřeby každého z nás,“ uvedl George Zhao, CEO HONOR Device Co, Ltd. „Naplňujeme tak náš závazek posouvat dopředu nové technologie prostřednictvím našich produktů jako je HONOR Magic5 Pro. Už teď se těšíme další technologické milníky, které už brzy překonáme.“

HONOR odhalil tajemství revolučního systému fotoaparátů a technologie Falcon Capture

HONOR Magic5 Pro má upgradovanou celkovou softwarovou výbavu pro fotografování a natáčení videí. Tedy to, co značka souhrnně nazývá HONOR Image Engine. Vůbec poprvé je u mobilního telefonu využita zbrusu nová technologie milisekundového zachycení snímku Falcon Capture. To znamená v tuto chvíli jedno z nejrychlejších spuštění závěrky fotoaparátu. Zároveň se také posouvá benchmark ostrosti takto ultra rychle zachycené fotky.

HONOR ve svých laboratořích zaměřených na testování kamer mobilních telefonů, vypracoval kvantitativní a kvalitativní analýzu pro vývoj vlastního AI algoritmu. Po vyřešení mnoha scénářů fotografování v pohybu při různých rychlostech, vzdálenosti i světelných podmínkách, HONOR Magic5 Pro posouvá celý proces fotografování na úplně novou úroveň. Pro představu, rychlost automatického zaostření se zvýšila o 245 % oproti předchozímu modelu.

HONOR Magic5 Pro přichází s výbavou chytré technologie AI Recognition a přelomové vychytávky AI Motion Sensing. Zachytíte tak automaticky ten nejlepší moment i při velmi rychlém pohybu. Pro vývoj takové vychytávky, HONOR úzce spolupracoval s Qualcomm Technologies pro maximální využití Qualcomm® AI Engine. Díky tomu dokáže zvýšit interval vyrovnávací paměti z 240 na 1500 milisekund. S tak velkým intervalem mezi paměti a chytrém AI ekosystému trénovaném na více než 270 000 snímcích, umí HONOR Magic5 Pro zachytit velmi ostře ten nejlepší moment při jakémkoli pohybu.

Celkem 18 měsíců HONOR strávil na upgradu a přepracování výbavy pro fotografování a natáčení videí HONOR Image Engine. Těšit se tak můžeme na novou architekturu, zdrojový kód a algoritmus pro plné využití mobilní platformy Snapdragon®.

HONOR Magic5 Pro – Dlouhodobé inovace pro zvýšení ochrany očí

HONOR Magic5 Pro je vůbec první mobilní telefon, který podporuje tzv. cirkadiánní režim displeje, nechybí ani oficiální certifikát TÜV Rheinland Circadian Friendly. Noční režim displeje se přepíná do režimu, který reguluje modré světlo, ale zároveň přechází do velmi přirozených barev. Podle laboratorních testů, takový displej skutečně dokáže zvýšit koncentraci melatoninu o 20 % během 3 hodin, a dopomáhá tak ke kvalitnějšímu spánku.

HONOR Magic5 Pro

HONOR se nově zaměřuje na technologické inovace, které mohou pomoci každému z nás. Na vývoji technologie pro lepší ochranu očí pracuje už od roku 2016. Na základě dat posbíraných od více než 10 000 uživatelů, HONOR vyvinul funkci dynamického stmívání displeje. Ta byla úspěšně otestována snížení únavy očí o 18 % už po 45 minut.

„Kontrola nad vystavováním se modrému světlu je pro spánek i zdraví celkově čím dál důležitější, i v závislosti na zvyšující se době strávené u obrazovky každý den,“ připomíná Dr. Glen Jeffery, profesor neurovědy na Institutu oftalmologie, Fakulty pro studium oblasti mozku, University College v Londýně. „Přizpůsobení obrazovky k redukci zatížení očí je opravdu velmi důležité. Vývoj značky HONOR a jejich cirkadiánní noční displej a dynamické stmívání je skvělý krok tou správnou cestou.“ 

Nové testovací centrum pro nejvyšší kontrolu kvality produktů

HONOR investoval přes 20 milionů dolarů do kvality testovacího vybavení ve vlastním špičkovém Globálním Compliance a testovacím centru (GCTC). Díky sofistikovaným testovacím zařízením, dokáže realizovat interní testy k okamžitému ověření přes 200 certifikovaných standard, včetně evropského standard (CE) Conformité Européenne (CE). Díky tomu tak značka HONOR drží kvalitu produktů vyšší, než jsou běžné standardy.

HONOR Magic5 Pro

Pěkným příkladem je vlastní interní OTA anechoická komora. Zde má HONOR dokonale kontrolované laboratorní prostředí pro testování zkušeností s mobilní komunikací. Zatímco výkonnost OTA a hodnoty SAR je obvykle těžké vzájemně vyvážit a jde o dva protichůdné pojmy, GCTC umí svým produktům poskytovat nejlepší výkon OTA ve své třídě a současně trvale zachovat nižší hodnoty SAR, čímž uživatelům zajišťuje bezpečnost. Navíc si HONOR stanovil hodnotu SAR pro sériovou výrobu o 35 % nižší oproti požadavkům předpisů. Testy SAR provádí HONOR u každé šarže svých zařízení. Zároveň je jediným výrobcem tzv. OEM zařízení s certifikací SAR společnosti Qualcomm pro chytrý přenos a pochlubit se může i prestižní certifikací SAR od společnosti Vodafone.

Od počátku vývoje až po sériovou výrobu dodržují výrobky společnosti HONOR nejpřísnější světové normy, aby svým koncovým uživatelům poskytovaly tu nejvyšší kvalitu. Proto si můžete být jisti, že HONOR Magic5 Pro je skutečně odolný a důvěryhodný model, který vás ve všech ohledech nadchne.

HONOR Magic5 Pro – Barva, cena a dostupnost

Špičkový smartphone HONOR Magic5 Pro si můžete pořídit ve dvou barevných provedeních, jemně zelené Meadow Green a v elegantní černé Black. K dispozici je u vybraných prodejců za cenu 29 990 Kč s prémiovým tabletem HONOR Pad 8 jako dárek zdarma. Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz