K brzkému nedělnímu odpoledni už hezky dlouhou dobu patří i naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny. Ta dnešní má pořadové číslo 378, a to znamená jediné. Během několika roků jsme vám už nabídli celkem zhruba 1134 tipy na levné a praktické čínské gadgety.

Dnes naši sbírku vychytávek opět rozšíříme o další tři nové tipy. Podobně jako minulou neděli i dnes nabídneme produkty, které se hodí do domácnosti, kanceláře a také na cesty do přírody.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Stylus pro “jablíčkáře”

Náš dnešní první tip jsme vybrali pro majitele “jablečných” produktů, respektive iPadů. Jde totiž o stylus Apple Pencil. Asi není potřeba uvádět, k čemu je takové pero dobré. Proto jen doplníme, že je kompatibilní s tablety iPad Pro 6./5./4./3., iPad Air 5./4./3., iPad 10./9./8./7./6. a iPad Mini 5./6. Ovšem ti z vás, kteří vlastníte iPad z roku 2017 a starší, případně tablety s Androidem nebo tablety Microsoft tento stylus nevyužijete. Ještě dodáme, že pero má vestavěnou baterii s kapacitou 130 mAh, která zvládne až 9 hodin aktivního používání a celý jeden rok v pohotovostním režimu. Cena pera ve slevě spadla na 4,32 dolaru a vybírat můžete z několika barevných variant.

Vodotěsná schránka

Příznivci outdoorových aktivit, kempování nebo turistiky dobře vědí, že špatné počasí vás může potkat kdykoli. Proto tyto případy se velmi dobře hodí malá nádobka, do které se dají schovat léky, peníze, zápalky, cigarety a nebo vše, co by nemělo zmoknout. Nádoba je vyrobená z hliníkové slitiny 6061 se šroubovacím víčkem, které má nahoře očko. Snadno ji tedy připevníme ke klíčům a nebo malou karabinou k poutku u kalhot. Zkrátka je to velmi praktická záležitost a její cena na Aliexpress začíná na 4,41 dolaru.

Stylový zvlhčovač vzduchu

Asi nejen astmatici nebo alergici potvrdí, že suchý vzduch v bytě není zrovna ideální. Samozřejmě na trhu dnes najdeme hromadu zvlhčovačů vzduchu různých tvarů a velikostí. Pokud ale chcete zvlhčovač vzduchu, který má originální design a zároveň funguje i jako noční lampa, můžete si pořídit jeden takový s “levitujícími” kapkami vody. Kromě efektu padajících kapek vytváří zvlhčovač i chladnou vodní páru pro efektivní zvlhčení vzduchu v místnosti. Do nádržky s vodou lze přimíchat i vonný olej. Nabíjení zvlhčovače probíhá před USB kabel. Cena ve slevě podle barevné varianty začíná na 20,71 dolaru.