V předchozích dnech došlo k představení nejen špičkového Sony Xperia 1 V, ale i modelu střední třídy Sony Xperia 10 V. Je kompaktní a lehký, přesto v sobě ukrývá nejlepší baterii ve své třídě s kapacitou 5 000 mAh. Je nově vybaven předními stereo reproduktory, jasným OLED displejem a fotoaparátem s trojitým objektivem.

Nonstop zábava, kamkoliv jdete: nový smartphone Xperia 10 V

Sony Xperia 10 V

Kromě toho má velkokapacitní baterií schopnou nepřetržitě přehrávat video po dobu přibližně 34 hodin. Má nejlehčí tělo na světě, zasazené do tenkého rámečku. Díky tomu lze smartphone snadno ovládat jednou rukou. Navíc má odolný displej Corning® Gorilla® Glass Victus®, který zajišťuje zvýšenou odolnost.

Pokud jde o výkon fotoaparátu, dostal do vínku nový obrazový snímač. Ten je přibližně 1,6krát větší než u předchozího modelu. To umožňuje fotografování s nízkou úrovní šumu i na tmavých místech.

Ideální pro zábavu na cestách

Ať už sledujete film nebo posloucháte hudbu, stereofonní reproduktory v přední části telefonu poskytují výkonný a vyvážený stereofonní zvuk.

Kromě toho je 6,1palcový displej OLED s rozlišením Full HD+ přibližně 1,5krát jasnější než displej předchozího modelu. To zlepšuje viditelnost ve venkovním prostředí. Displej TRILUMINOS® pro mobilní zařízení využívá dlouholeté zkušenosti společnosti Sony v oblasti televizorů. A optimalizuje displej pro sledování filmů; reprodukuje vynikající, živý obraz.

Je vybaven 3,5mm audio konektorem a podporuje také technologii bezdrátového přenosu LDAC™. Takže si můžete vychutnat kvalitní zvuk ve vysokém rozlišení s kabelovými i bezdrátovými sluchátky. Kromě toho technologie DSEE Ultimate™, která využívá vlastní technologii umělé inteligence společnosti Sony, reprodukuje zdrojový zvuk streamovací služby se špičkovou kvalitou audia odpovídající vysokému rozlišení.

Snadné pořizování snímků

Sony Xperia 10 V

Zachyťte život naplno – s telefonem Xperia 10 V je to snadné. Fotoaparát využívá technologii detekce scény, podmínek a objektu k automatickému výběru ideálního nastavení pro nejlepší snímek. Takže nemusíte ztrácet čas volbou nastavení.

Díky možnosti výběru ze tří objektivů hlavního fotoaparátu (ohniskové vzdálenosti 16 mm (F2,2), 26 mm (F1,8) a 54 mm (F2,2)) můžeme pořídit celou řadu různých snímků. Širokoúhlý objektiv navíc dostal do vínku nový obrazový snímač. Ten je přibližně 1,6krát větší než u předchozího modelu. To umožňuje zachytit více světla a pořizovat jasnější snímky na hůře osvětlených místech s menším šumem. Optická stabilizace obrazu umožňuje pořizovat krásné snímky na tmavých místech, kde je fotografování obtížné. A také scén s velkými kontrasty a nočních scén.

Funkce závěrky předního fotoaparátu umožňuje snadné pořizování selfie bez nutnosti použití rukou. Je to proto, že automaticky uvolní závěrku, když na zařízení namíříte dlaní.

Jedinečná hybridní stabilizace obrazu Sony (Optical SteadyShot™), která kombinuje optickou a elektronickou stabilizaci obrazu, umožňuje nahrávání videa s menším rozmazáním obrazu.

Sony Xperia 10 V – Lehký a odolný

Oficiálně nejlehčí 5G smartphone na světě s 5 000mAh baterií a hmotností 159 g a výdrží přehrávat video až 34 hodin.

Kromě odolnosti proti vlhkosti a prachu se stupněm krytí IP65/68 nabízí také displej krytý sklem Corning® Gorilla® Glass Victus®, které je vysoce odolné proti pádu i poškrábání.

Xperia 10 V přichází ve stejných barvách (levandulová, šalvějově zelená, bílá, černá) jako nejnovější skutečně bezdrátová sluchátka Sony WF-C700N (prodávají se samostatně). Na svých cestách si tak můžete užít barevně sladěný smartphone se sluchátky, a navíc se ponořit do hudby díky výkonnému potlačením okolního hluku těchto sluchátek.

Telefon podporuje e-SIM a kromě vestavěné paměti 6 GB (RAM) / 128 GB (ROM) je kompatibilní s microSDXC až do velikosti 1 TB, což vám umožní ukládat velké množství obsahu bez nutnosti drahých cloudových služeb.

Model Xperia 10 V usnadňuje používání díky funkci „Side sense“, která nabízí rychlé zkratky k aplikacím a funkci „21:9 Multi-Window Switch“, která rozděluje obrazovku na dvě části, takže můžete snadno procházet web a současně sledovat video na displeji s plným poměrem stran 21:9.

Udržitelnost

Skupina Sony Group si vytyčila plán ochrany přírody „Road to Zero“. Cílem je dosáhnout nulové zátěže životního prostředí do roku 2050. Abychom toho docílili, přijímáme opatření a zároveň postupně stanovujeme střednědobé environmentální cíle. V rámci těchto střednědobých environmentálních cílů chceme do roku 2025 zcela vyloučit plastové obalové materiály pro nově navržené malé výrobky. Xperia 10 V dosahuje nulového použití plastů u jednotlivých obalů. Používá také jedinečný originální směsný materiál společnosti Sony na krabičku produktu a hlavní přihrádku. Ten je vyroben z bambusu, vláken cukrové třtiny a z recyklovaného papíru. Kromě je zde jako surovina pro některé prvky vnitřních i vnějších částí těla SORPLAS™.

Příslušenství

V prodeji je také barevně sladěný kryt Xperia 10 V s vestavěným stojánkem, který se hodí při sledování videí pomocí předních stereofonních reproduktorů. Tento tenký kryt je navržen tak, aby se přizpůsobil tvaru těla telefonu Xperia 10 V a kombinoval snadné držení a funkčnost. Zčásti byl pro jeho výrobu navíc použit recyklovaný materiál SORPLAS™ od společnosti Sony.

Sony Xperia 10 V

Sony Xperia 10 V – Ceny a dostupnost

Xperia 10 V bude k dispozici v barvách levandulová, šalvějově zelená, bílá a černá od konce června za cenu 10 990 Kč. Předobjednávky modelu X 10 V budou zahájeny 5. 6. 2023. Zákazníci, kteří si od 5. 6. 2023 předobjednají telefon Xperia 10 V, budou mít po omezenou dobu nárok na nejnovější bezdrátová sluchátka Sony WH-CH520, která obdrží při nákupu (v hodnotě 1 490 Kč). Další podrobnosti o modelu naleznete zde.