Společnost Sony představuje model Sony Xperia 1 V. První vlajkovou loď mezi smartphony vybavenou nově vyvinutým složeným obrazovým snímačem CMOS s dvouvrstvou technologií Transistor Pixel. Xperia 1 V disponuje špičkovými technologiemi společnosti Sony. Ty splňují profesionální potřeby současných tvůrců a zároveň podpoří budoucí tvůrce, kteří chtějí natáčet a prezentovat svůj obsah s hrdostí.

„Potřeby našich zákazníků jsou vždy na prvním místě našeho vývoje produktů. A možnosti pro fotografování a natáčení videí pomocí Xperie 1 V jsou neomezené.“ říká Gildas Pelliet, ředitel IP&S, Sony Europe, „Jako náš vlajkový smartphone nabízí lepší úroveň tvorby obsahu, zážitky ze sledování, herní výkon, výdrž baterie a zvukové možnosti.“

Sony Xperia 1 V Dokonalejší zachycení obsahu

Sony Xperia 1V

Xperia 1 V posouvá laťku díky nově vyvinutému obrazovému snímači. Ten zobrazuje syté barvy a textury při snímání lidí, krajin nebo tmavých scén. Díky kombinaci výkonu při slabém osvětlení, který je přibližně dvojnásobný ve srovnání s předchozím modelem, a technologii vysokorychlostního procesu překrývání více snímků (high-speed multi frame overlay procession technology) fotoaparátu Xperia 1 V je možné pořizovat fotografie s minimem šumu. A také se širším dynamickým rozsahem, který odpovídá full-framovému fotoaparátu. 24mm objektiv na zadní straně Xperia 1 V je vybaven dvouvrstvým skládaným obrazovým snímačem CMOS „Exmor T for mobile“ se skládáním tranzistorových pixelů, který je přibližně 1,7krát větší než předchozí obrazový snímač. Objektiv s optickým zoomem 85-125 mm (F2,3-F2,8) navíc umožňuje pořizovat jasné portréty s malým zkreslením.

Obrazový profil S-Cinetone

Sony Xperia 1V

Obrazový profil S-Cinetone, který je dobře známý filmovým tvůrcům, byl upraven pro mobilní telefon. To umožňuje při natáčení dokonale zachytit lidskou kůži. Díky tomu je možné věrně zaznamenat působivý filmový obraz. A to bez nutnosti úprav barev. Kromě toho má nový snímač přibližně třikrát vyšší úroveň saturace informací ve srovnání s běžným snímačem. A také jedinečné zpracování kvality obrazu potlačuje šum, který se obvykle vyskytuje při snímání tmavých scén. Výsledkem jsou tak krásné snímky s jemnými barvami.

Smartphone Xperia 1 V disponuje mnoha funkcemi. Včetně barevných předvoleb, jako je Creative Look. Ty se používají i u fotoaparátů řady Alpha, a vysoce výkonného automatického ostření Real Time AF. Přednastavena jsou různá barevná schémata. Například barevné květiny a jasně modrá obloha nebo vytvoření jemného, transparentního povrchu. Vysoce výkonná funkce Real Time AF a sledování očí v reálném čase (Real-time Eye AF) umožňuje telefonu Xperia fotografovat se zaměřením na oči osoby. Nebo na snímaný objekt. Díky technologii AI depth, která analyzuje informace o vzdálenosti, lze jasně zaostřit i na vzdálené objekty. Navíc je nově k dispozici vysokorychlostní sériové snímání až 30 snímků za sekundu se sledováním AF/AE. Takže vám neunikne jediný důležitý okamžik.

Vylepšený zážitek z vlogování

Xperia 1 V vyhovuje potřebám všech tvůrců díky nastavení Product Showcase. To je oblíbenou funkcí řady vlogovacích fotoaparátů Sony a při natáčení přesouvá pozornost fotoaparátu na produkt místo na obličej recenzenta. Kromě toho je v blízkosti hlavního fotoaparátu také nový mikrofon s prioritou hlasu. Zaznamená zřetelně hlas tvůrce i v rušném venkovním prostředí. A tím zjednodušuje proces natáčení-distribuce videa. Při živém vysílání na YouTube prostřednictvím funkce nahrávání videa „Videography Pro“ lze v sekci komentářů současně zobrazit chat diváků. To umožňuje okamžitou interakci s diváky v reálném čase. Uživatelské rozhraní podporuje také vertikální natáčení. Takže můžete natáčet obsah vertikálně, nebo horizontálně.

Poutavé zážitky

Nejnovější vlajkový smartphone je vybaven 6,5palcovým displejem OLED s rozlišením 4K. Dále s obnovovací frekvencí 120Hzi a minimalizovaným efektem rozmazání. Výkonný a tichý zesilovač reproduktorů zlepšuje šíření a hloubku zvuku. A také rozsah nízkých a vysokých frekvencí, čímž vytváří dynamičtější a čistší zvuk. Xperia 1 V nabízí autentický zážitek ze sledování filmů a hudby bez nutnosti použití dalšího reproduktoru.

Na zadní straně má funkční a na dotek příjemný design. Ten využívá speciálně vyvinuté texturované sklo. V kombinaci s jemnými drážkami na boku zajišťuje stabilní úchop. A zabraňuje tak vyklouznutí, když smartphone držíte při fotografování nebo při sledování obsahu.

Dlouhá výdrž baterie a výkonný procesor

Díky výkonné baterii s kapacitou 5 000 mAh je i při použití displeje 4K k dispozici přibližně 20 hodin nepřetržitého přehrávání videa. Podporuje bezdrátové nabíjení, 30 minut rychlého nabíjení nabije baterii až na 50 %.  A navíc jedinečná technologie optimalizující nabíjení zajistí uživateli, že baterie si i po třech letech udrží nejméně 80 % své maximální kapacity.

Xperia 1 V dosahuje vysokého výkonu i odolnosti díky zlepšení spotřeby energie a odvodu tepla a můžete s ní dlouho natáčet, aniž by se nadměrně zahřívala. Díky mobilní platformě Snapdragon® 8 Gen2 byla energetická účinnost procesoru oproti předchozímu modelu zvýšena přibližně o 40 %. Spotřeba energie při provozu fotoaparátu se snížila přibližně o 20 % a objem fólie pro lepší odvádění tepla z hlavní jednotky byl zvětšen přibližně o 60 %.

Udržitelnost a přístupnost

Díky neustálému úsilí za lepší přístupností obsahuje Xperia 1 V ve Photo Pro funkci, která pomocí zvuků informuje uživatele o horizontálním nebo vertikálním měření obrazovky.

Skupina Sony Group si vytyčila environmentální plán „Road to Zero“. Cílem je nulová zátěž životního prostředí do roku 2050. Abychom toho dosáhli, přijímáme příslušná opatření a zároveň postupně stanovujeme střednědobé environmentální cíle. V rámci těchto střednědobých environmentálních cílů chceme do roku 2025 zcela vyloučit plastové obalové materiály pro nově navržené malé výrobky. Bezplastový obal telefonu Xperia 1 V se skládá z jedinečného originálního kombinovaného materiálu společnosti Sony, který je vyroben z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru sesbíraného z tržního prostředí. Pracujeme také na snížení množství primárního plastu použitého uvnitř hlavní jednotky. Některé vnitřní i vnější prvky hlavní jednotky využívají SORPLAS™, nehořlavý recyklovaný plast vyvinutý společností Sony, který využívá až 99 % recyklovaných materiálů. Další podrobnosti naleznete na adrese: www.sony.net/xperia-eco

Stylový kryt se stojánkem pro Xperia 1 V

Exkluzivní kryt Xperia 1 V má na spodní straně úchop, který zlepšuje zážitek z fotografování.  Kromě běžného horizontálního stojánku nabízí i vertikální stojánek, takže jej můžete snadno používat nejen pro sledování videí, ale také pro živé přenosy a videochat. Zadní strana krytu má texturovaný design. Ten je použitý také na zadní stranu těla „Xperia 1 V“, takže původní design zařízení není narušen ani po nasazení krytu. K dispozici jsou tři barvy, které ladí s tělem.

Sony Xperia 1V – Cena a dostupnost

Xperia 1 V bude k dispozici koncem června za přibližně 34 990 Kč. K dispozici bude v černé, platinově stříbrné a khaki zelené barvě.

Předobjednávky modelu Xperia 1 V budou zahájeny 5. 6. 2023. Zákazníci, kteří si od 5. 6. 2023 předobjednají telefon Xperia 1 V, budou mít po omezenou dobu nárok na nejnovější bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5 s potlačením okolního hluku, která obdrží při nákupu (v hodnotě 9 999 Kč).