Segment skládacích véčkových telefonů se nám letos celkem slušně rozroste. Kromě véčkového telefonu společnosti Samsung se dočkáme i véčka z dílen společnosti Motorola. Zatím tipaři nejčastěji zmiňovali jen model Razr 40 Ultra, u kterého známe hlavní specifikace, design a dokonce i odhadované evropské ceny. Ale v přípravách je prý i jeho levnější sourozenec, Motorola Razr 40.

Bude Motorola Razr 40 nejlevnějším véčkovým telefonem?

Jestliže jsme o telefonu Motorola Razr 40 nevěděli v podstatě nic, tak dnešním dnem to napravíme. A to v míře větší než malé. Na stránkách MySmartPrice se totiž objevily oficiální renderované snímky telefonu a zároveň také jeho evropská cena. A ta vypadá docela zajímavě. Nejdřív se ale podíváme na rendery a design telefonu.

Design skládacího véčkového telefonu Motorola Razr 40 se v rámci konstrukce neliší od jiných flipových telefonů. Skládá se na půl podél horizontální osy, uvnitř je velký displej a ve složeném stavu na jedné z polovin vidíme menší vnější displej a hlavní fotoaparát. Na vnějším displeji se zobrazují různá upozornění, datum, čas, počasí a nebo i příchozí hovory. Obrazovka je uživatelsky přizpůsobitelná.

V pravé části vnějšího displeje leží dva snímače hlavní kamery a malý LED blesk. Selfie kameru pak najdeme v “díře” ve středu horní části vnitřního displeje. Rámečky kolem vnitřní obrazovky jsou mírně širší, ale symetrické. Na pravé hraně telefonu Motorola Razr 40 je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Spodní hrana je domovem pro konektor USB-C a mřížku reproduktoru. Konkrétní specifikace tipaři neuvádějí. Co ale naopak tipaři avizují, je evropská cena véčkového telefonu  Razr 40. Ta je prý u verze s 8 GB/256 GB nastavená na velmi sympatických 899 euro (21126 Kč), což je o 300 euro méně než u modelu Razr 40 Ultra. A dodejme i to, že telefon Razr 40 půjde na trh v barvách Vanilla Cream, Sage Green a Summer Lilac s povrchovou úpravou z veganské kůže.