Řada telefonů iQOO Neo 7 se pomalu začíná stávat minulostí. Je sice pravda, že telefony na trhu nejsou až příliš dlouho, ale výrobce tuto svou číslovanou řadu aktualizuje dvakrát za rok. Proto se tipaři už nějakou dobu zajímají o chystané modely ze série iQOO Neo 8, které budou zřejmě dva. Odhadovali, že se nové telefony objeví letos na jaře a zdá se, že jim toto proroctví opravdu vyjde. Značka iQOO totiž právě potvrdila, že představovačka je na spadnutí.

Řada iQOO Neo 8 se objeví za necelé dva týdny

Na oficiálním Weibo účtu značky iQOO už visí první upoutávka na představovačku telefonů řady iQOO Neo 8. Proběhne v Číně 23. května/mája od 19 hodin tamního času. Součástí pozvánky na prezentační akci je i krátké promo video, které nám přiblíží design chystaných telefonů. Pohyblivé obrázky ukazují, že vzhled je velmi podobný tomu, jaký mají i modely série Neo 7.

Záda telefonů iQOO Neo 8 jsou po bocích mírně zakřivená a model ve videu je potažený sytě červenou veganskou kůží. Modul hlavního fotoaparátu je černý, čtvercový s oblými rohy, dvěma okružími pro snímače a napravo od nich leží LED blesk. Popisek v modulu odkazuje na podporu optické stabilizace obrazu.

Co se specifikací týče víme, že minimálně jeden z telefonů v sérii dostane zbrusu nový procesor Dimensity 9200 Plus a ISP čip Vivo V1+. Je pravděpodobné, že tyto vychytávky si výrobce přichystal pro model Neo 8 Pro. Telefon se díky tomu stane všestranně použitelným zařízením, které není zaměřeno jen na hraní her. Výrobce dále potvrdil, že k dispozici bude 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Telefon pak je také kompatibilní s Neo herními gadgety, jako je nástavec pro chlazení vzduchem. Vzhledem k tomu, že do představovačky zbývá ještě dost času očekáváme, že nás značka iQOO bude informovat i o dalších specifikacích chystaných strojů.