Chytré hodinky jsou dnes pro mnohé z nás neodmyslitelnou součástí našeho života. Mají spoustu funkcí, které sledují naši sportovní aktivitu, zdravotní stav a v souvislosti s tím se je výrobci stále snaží vylepšovat. Ne jinak k hodinkám přistupuje i společnost Samsung. Každým rokem vydává jejich novou generaci a vždy přihodí novému chronometru novou funkci. To se mu podařilo i u chystaných hodinek Samsung Galaxy Watch 6, který výrobce představí letos v létě. Zprávu o nové funkci zástupci Samsungu nyní hrdě oznámili svým fanouškům na stránkách SamsungNewsroom.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 se posunuly k proaktivnímu sledování zdraví

Nová funkce hodinek Samsung Galaxy Watch 6 má trochu tajuplný název IHRN (upozornění na nepravidelný srdeční rytmus). V podstatě ale jde o permanentní monitoring srdečního tepu, který včas odhalí nepravidelný rytmus srdce, případně i první projevy fibrilace. Novou funkci schválil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a je součástí stávající funkce elektrokardiogramu (EKG).

Nová funkce IHRN bude součástí aktualizace One UI 5 pro hodinky a svou premiéru odehraje právě u chystané řady Galaxy Watch 6. Následně tuto aktualizaci dostanou i přechozí generace hodinek. Funkce je připravená pro senzor BioActive, který se poprvé objevil u řady Galaxy Watch 4. BioAcive senzor je kombinací optického a elektrického snímače srdečního tepu se snímačem bioelektrické analýzy impedance pro přesnější monitoring tepu.

Tipaři očekávají, že s aktualizací operačního systému One UI přibydou kromě funkce IHRN i nové vylepšené bezpečnostní funkce, včetně upozornění na pád a automatického SOS volání. Výrobce tímto novou řadu hodinek Galaxy Watch 6 směřuje k proaktivnímu sledování zdraví, což je v poslední době výrazný trend v segmentu nositelností.