Pokud jste fanoušky vlajkových telefonů společnosti Samsung a pořídili jste si některý z modelů letošní řady Galaxy S23, možná vás potěšilo, že jej pohání procesor společnosti Qualcomm. Ano, snad poprvé výrobce upustil od použití svého vlastního prémiového čipsetu Exynos a na všechny světové trhy pustil telefony jen s vlajkovým Snapdragonem 8 Gen2. Radost fanoušků ale skončí stejně tak rychle, jak začala. Proslýchá se totiž, že řada Samsung Galaxy S24 už opět pro některé trhy dostane čipset Exynos 2400.

Do Evropy půjde Samsung Galaxy S24 s Exynosem

Už v minulém měsíci tipaři naznačovali, že Samsung pracuje na svém novém vlajkovém čipsetu Exynos 2400. Procesor se prý začne sériově vyrábět ještě letos, takže bude včas připravený pro telefony řady Samsung Galaxy S24. Prý je vylepšený, má větší počet jader a celkově se prý vyrovná konkurenčním čipsetům Qualcomm. Na které trhy ale půjdou telefony s tímto procesorem tipaři ještě před měsícem netušili.

Nyní se tipař, který si říká Revegnus, na Twitteru zmiňuje, že opravdu telefony Samsung Galaxy S24 na některé trhy půjdou s Exynosem 2400. A je ještě víc konkrétní, protože jedním dechem dodává, že těmito trhy je Evropa a jihovýchodní Asie. Ovšem na americký trh půjdou telefony s čipsetem Snapdragon 8 Gen3. Je tedy opět čas na smíšené pocity? Podle tipařů prý ne.

I když byly v minulosti vlajkové čipsety Exynos v rámci výkonu a efektivity za procesory Snapdragon, u Exynosu 2400 se toho údajně obávat nemusíme. Jde prý o slibný čipset s deseti jádrovou architekturou. Má údajně jedno jádro Cortex-X4 s taktem 3,1 GHz, dvě jádra Cortex-A720 taktovaná na 2,9 GHz, tři jádra Cortex- A720 s taktem 2,6 GHz. A celou sadu doplní čtyři jádra Cortex-A520 taktovaná na 1,8 GHz. Tipaři také tvrdí, že benchmarkové testy procesoru vypadají celkem slušně. Uvidíme, testy jsou testy a reálná praxe je trochu jiná píseň.