Po dvou měsících je to tady znovu. Opět se začínají šířit zvěsti, že společnost Oppo a potažmo i OnePlus chystají odchod z evropských trhů. Poprvé se tato spekulace začala šířit loni, kdy se naplno rozhořel spor mezi Oppo a společností Nokia o patenty, kterým v roce 2021 vypršela platnost. Německé soudy na to konto vydaly zákaz prodeje telefonů Oppo a OnePlus na území Německa.

Letos v březnu na síť prosákly informace o tom, že Oppo i OnePlus definitivně opouštějí Evropu, protože Nokia podala žaloby ohledně patentů také ve Finsku, Švédsku, Velké Británii, Nizozemsku a dalších evropských zemích. Jak Oppo, tak i společnost OnePlus sice zprávy o svém stažení z evropských trhů dementovaly, ale poněkud nejasně se vyjádřily o svém dlouhodobějším působení na Starém kontinentu.

Je Oppo už teď na cestě z Francie?

Problémy na evropském trhu stále přetrvávají, alespoň podle stránek Frandroid. Ty totiž vyzpovídaly prodejce telefonů a komerční promotéry, kteří s Oppo úzce spolupracovali. Všichni se jednoznačně shodli na tom, že už od letošního ledna je situace velmi špatná. Čínský výrobce už nyní pracuje jen v úsporném režimu. A dokonce už ukončil své reklamní aktivity. A to i přesto, že právě do reklamy ve Francii výrazně investoval jak peníze, tak i čas.

Zároveň klesají i prodeje telefonů, což je neklamným znamením blížícího se konce. Jeden z dotázaných prodejců dokonce uvedl, že společnosti Oppo k 30. červnu končí servisní smlouva. Bývalý obchodní manažér navíc dodal, že zaměstnanci byli seznámeni s tím, že nová série Find X a Reno nepůjdou ve Francii do prodeje. Model Find N2 Flip je také k dispozici jen v online prodejích. Prodejci v kamenných prodejnách tvrdí, že čínská společnost v této chvíli pouze doprodává skladové zásoby a neplánuje prodeje nových produktů. Dochází také k propouštění externích zaměstnanců, včetně zaměstnanců kamenných obchodů čínské společnosti, regionálních manažérů, ambasadorů a školitelů. To vše ukazuje na odchod společnosti Oppo z Francie, a to i přesto, že čínská společnost zatím nic takového nepotvrdila.