Vývojářská konference společnosti Google začíná právě dnes. Na konferenci Google uvede několik nových produktů jako je telefon Pixel 7A a nebo nový tablet. Pokud čekáte i uvedení nové generace hodinek Pixel, čekáte marně. Je sice pravda, že se o chystaných hodinkách Google Pixel Watch 2 už nějakou dobu mluví, ale podle tipařů si na ně ještě pár měsíců počkáme.

Jaká vylepšení dostanou hodinky Google Pixel Watch 2?

Podle stránek 9to5Google druhá generace hodinek dorazí společně s telefony řady Pixel 8. To tedy znamená, že jejich uvedení proběhne letos na podzim, konkrétně v průběhu října/októbra. Samozřejmě všichni předpokládají, že ve srovnání s prvním chronometrem Pixel Watch nové hodinky výrobce vylepší a tipaři také nabízejí první odhady, o jaká vylepšení půjde.

Vypadá to, že tentokrát výrobce vzal vývoj hodinek Google Pixel Watch 2 slušnou rychlostí, protože na první generaci jsme čekali několik let. A přiznejme si, že vždy je co vylepšovat, i když jsou první hodinky na trhu necelý rok. Tipaři tvrdí, že hlavní vylepšení se dotkne výkonu, který se jasně pojí s použitým procesorem. Ten prý je letos lepší než čipset Exynos 9110, který pohání první generaci hodinek. Už loni šlo o poněkud postarší procesor, takže změna je rozhodně vítaná. Tipaři odhadují, že Google může použít například procesor Snapdragon W5+ Gen1 a ani Exynos W920 by nebyl k zahození.

Společně s výkonnějším čipsetem se jistě prodlouží i výdrž baterie. I to určitě rádi uvidí potenciální kupci hodinek Google Pixel Watch 2. Není sice jasné, jestli výrobci jde o to prodloužit výdrž na déle než jeden den, ale jakékoli prodloužení výdrže se počítá. Dále je pravděpodobné, že vylepšení se dočká i software hodinek. Tipaři počítají s designem Material You s dynamičtějším rozhraním a se systémem Wear OS. Hodinky prý dostanou i nové fitness funkce, měření teploty a okysličení krve, monitoring stresu. Design nových hodinek Pixel Watch 2 zřejmě zůstane beze změn.