Na konci loňského roku došlo v Číně na uvedení telefonů řady Vivo X90. Všechny tři telefony v sérii mají atraktivní design a velmi slušnou foto výbavu. A protože je o telefony Vivo zájem i za hranicemi jejich domoviny, poslal výrobce dva z modelů po nějakém čase na globální trhy. Mohlo by se tedy zdát, že tím je řada telefonů X90 uzavřená a můžeme se chystat na jejich nástupce. Opak je ale pravdou. V přípravách je ještě model Vivo X90s.

Co o modelu Vivo X90s najdeme na Google Play Console?

O tom, že se chystá model Vivo X90S dává jako první vědět databáze Google Play Console. Najdeme zde i informace o některých parametrech tohoto stroje, ale jako vždy souhrn specifikací není kompletní. Začneme tím, že v databázi figuruje telefon s označením PD2241.

Dále vidíme, že jej pohání procesor z dílen společnosti MediaTek s označením MT6985, což je čipset s obchodním názvem Dimensity 9200. Nicméně někteří tipaři se domnívají, že výrobce u jedné z verzí tohoto telefonu, konkrétně V2241A, použije procesor Dimensity 9200 Plus. Ten ale bude debutovat až zítra, tedy 10. května/mája. Tento procesor má primární jádro Cortex-X3, tři jádra Cortex-A715 a čtyři jádra Cortex-A510. Na postu grafiky je Mali-G715. Proslýchá se také, že Dimensity 9200 Plus má lepší výkon než Snapdragon 8 Gen2. Ale uvidíme, jak to nakonec v praxi dopadne.

Další záznamy v databázi uvádějí, že model Vivo X90s má displej s rozlišením 2800 × 1260 pixelů a jemností 480 ppi. Operační paměť u jedné z verzí má 12 GB a telefon běží na systému Android 13. Ze snímku, který je součástí výpisu vidíme, že Vivo X90s má zakřivené boční hrany čelního panelu, velmi úzké rámečky kolem displeje a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. V informacích o specifikacích modelu X90s je momentálně zkrátka trochu chaos, takže počkejme, co o něm potvrdí výrobce.