Už zítra to vypukne. Asi bychom zbytečně připomínali co, protože všichni víme, že jde o vývojářskou konferenci společnosti Google. Jistě se toho na ní dozvíme dost o mobilních technologiích, ale hlavním tahákem určitě budou představovačky nových produktů. Chystá se na nás telefon Pixel 7A a skládací model Pixel Fold. Jedním z dalších produktů je i tablet Google Pixel. Výrobce už naznačil jaký má design a tipaři se shodli na tom, že nebude levný. Nu a den před konferencí tu máme podrobnější informace o specifikacích a cenách, které se podle některých tipařů objevily na japonském Amazonu.

Tablet Google Pixel se objevil na Amazonu

Souhrn specifikací a cen chystaného tabletu ze stránek Amazonu celkem rychle zmizel, ale přesto se jej tipařům podařilo zaznamenat. Tablet Google Pixel má prý podle Amazonu 10,95 palcový LCD displej s rozlišením 2560 × 1600 pixelů, maximálním jasem 500 nitů a poměrem stran 16:10. Obrazovka je dotyková a je zároveň kompatibilní se stylusem USI 2.0.

Tablet Google Pixel pohání procesor Tensor G2, kterému sekunduje koprocesor Titan M2. V rámci pamětí je tu 8 GB operační paměti a 128 GB, případně 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Konektivitu zastupuje Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a port USB-C. Jsou tu i čtyři reproduktory, 3 mikrofony a piny pro připojení k dokovací stanici. Díky nim lze tablet použít jako Smart Home Center po připojení k doku s reproduktory.

Novému tabletu samozřejmě nechybí ani fotoaparáty. Oba mají shodné rozlišení 8 MPix a jeden najdeme na zadním panelu a druhý na čelním panelu. Zadní snímač má velikost pixelu 1,12 μm, světelnost f/2.0, pevné ostření a úhel záběru 84°. Stejné specifikace má i přední kamera. A jaká je cena tabletu Google Pixel? Protože info zveřejnil japonský Amazon, podíváme se na tamní cenu. Ta je nastavená na 80000 jenů, což je zhruba 590 dolarů, nebo 530 euro. V Evropě prý ale bude cena vyšší a naroste na zhruba 680 euro. V této ceně je ovšem započítaná i dokovací stanice.