Chytré telefony v současnosti nabízejí velkou spoustu funkcí a možností využití a jednou z ostře sledovaných součástí je fotoaparát. S telefony dnes fotí snad každý a proto se výrobci snaží fotoaparáty neustále vylepšovat. Výjimkou už nejsou velké 1 palcové snímače, které mají ve valné většině rozlišení 50 MPix. Takové senzory najdeme u vlajkových telefonů, ale Samsung se zřejmě chce vydat poněkud jinou cestou. Používá totiž snímače s rozlišením 200 MPix, které jsou ale poměrně menší než 1 palcové senzory konkurentů.

Snímačů s rozlišením 200 MPix má Samsung ve svém portfoliu hned několik a tím posledním je letošní Isocell HP2. A to je možná důvod, proč se chce těchto snímačů u svých vlajkových telefonů držet i do budoucnosti.

Samsung použije 200 MPix snímač u další tří generací modelů Galaxy S Ultra

Podle stránek SamMobile chce Samsung použít 200 MPix snímač u telefonu Galaxy S24 Ultra. Tedy u modelu, který dorazí příští rok. Ovšem podle nové zvěstí tento senzor najdeme i v telefonu Galaxy S25 Ultra a Galaxy S26 Ultra. Tyto dva modely prý dostanou mírně vylepšení 200 MPix senzor Isocell HP2. U modelu Galaxy S27 Ultra pak prý výrobce použije větší 1/1,12 palcový snímač Isocell.

Tipaři odhadují, že posledně jmenovaný 1/1,12 palcový senzor může být vylepšený Isocell GN2, který debutoval před dvěma lety a v praxi jej najdeme u telefonu Xiaomi 11 Ultra. Dodejme, že tento snímač má rozlišení 50 MPix. Pokud je tomu tak, tak opravdu nyní těžko odhadovat, proč se Samsung rozhodl použít 1 palcový snímač až několik let po jeho vydání. Snímače s velikostí 1 palce a rozlišením 50 MPix totiž už dnes nabízejí dobrou rovnováhu mezi velikostí pixelů a rozlišením. Snímky jsou kvalitní s dostatečným rozlišením a také video si zachová dostatečnou velikost pixelů i bez binningu. Samozřejmě do hry o kvalitní foto výstupy vstupují i další faktory, jako je dobře optimalizovaný software, optika a konstrukce objektivu. A to jsou právě segmenty, do kterých Samsung investuje a snaží se je vylepšovat.