Společnost Huawei letos už pustila na trh nové telefony řady P60 a s nimi také skládací model Mate X3. Ovšem podle tipařů to letos ještě není všechno. V přípravách jsou prý i další vlajkové telefony série Huawei Mate 60, které jsou údajně, podobně jako loňské modely Mate 50, orientované na foto výbavu. Přestože se jich prý dočkáme až ve třetím čtvrtletí letošního roku, zvěsti o nich se začínají pomalu šířit už nyní.

Jednu takovou informaci sdílí na Twitteru tipař, který si říká Rodent950. Sdílí také renderovaný snímek jednoho z telefonů z řady Huawei Mate 60, na kterém vidíme zadní panel s velkým kruhovým modulem fotoaparátu. Tipař tvrdí, že modul dostal pracovní název “Star Oreo” a liší se od modulu “Star Ring”, který mají loňské telefony Mate 50.

Kruhový modul hlavní kamery telefonu Huawei Mate 60

Přestože je modul hlavního fotoaparátu telefonů Huawei Mate 60 opět kruhový, je rozdíl viditelný na první dobrou. Modul je totiž rozdělený na dvě poloviny širším horizontálním pásem. V horní půlce vidíme dva snímače a LED blesk a v dolní polovině pak jsou dva senzory. Barva dělícího pásu je stejná jako barva zadního panelu. Ve spodní půlce modulu také vidíme nápis XMAGE. Jde o zobrazovací technologii Huawei zaměřenou na optický systém a výsledné zpracování obrazu.

Tipař dále tvrdí, že v letošní sérii Huawei Mate 60 vyjde celkem pět telefonů s novým designem hlavního fotoaparátu “Star Oreo”. V nabídce tedy k modelům Mate 60 E, Mate 60, 60 Pro a verzi RS přibude ještě jeden zatím neznámý model. Standardní model, model Pro a RS prý pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1, případně Snapdragon 8 Gen2. Ovšem podporu 5G sítí zde, ze známých důvodů, opět nečekejme. Je ale pravděpodobné, že fotoaparáty chystaných telefonů dostanou stejně jako loni “inteligentní clonu” a podporu satelitní komunikace. Každopádně v této chvíli jde jen o odhady tipařů, které výrobce nepotvrdil.