Společnost Huawei nedávno představila sluchátka Huawei FreeBuds 5. Nejnovější přírůstek do rodiny audio produktů. Kromě moderního designu nabízí sluchátka FreeBuds 5 svým uživatelům prémiový zvuk, který ve vás vyvolá pocit, jako byste se nacházeli přímo v nahrávacím studiu. Díky špičkovým akustickým vlastnostem jde o první open-fit sluchátka, jež získala certifikaci HWA a Hi-Res Audio Wireless.

Sluchátka FreeBuds 5 umožňují nastavení více ekvalizérů. Takže můžete volně upravovat nastavení zvuku a vybrat režim zesílení bas nebo výšek přesně podle svých preferencí. Sluchátka také nabízí vlastní nastavení ekvalizéru z 10 frekvenčních pásem. To uživatelům přináší nejen lepší zážitek z přehrávaného zvuku, ale mohou si i vytvořit vlastní a jedinečný styl poslouchání.

Huawei FreeBuds 5 – Kvalita zvuku potvrzená certifikací

HUAWEI FreeBuds 5

Huawei FreeBuds 5 poskytují uživatelům prémiový zvuk na úrovni studia. Tuto schopnost získala díky dvěma kodekům HD zvuku. To vede k tomu, že jsou FreeBuds 5 vůbec prvními TWS sluchátky, která podporují dynamický přenos zvuku od 144 kb/s do 960 kb/s. To však není všechno. Sluchátka dokonce dokážou dynamicky optimalizovat přenosovou rychlost v reálném čase. A to v závislosti na síťovém prostředí. S cílem dosáhnout rovnováhy mezi kvalitou zvuku a plynulým přehráváním.

Sluchátka také podporují kódování zvuku Huawei L2HC a LDAC™ HD. Díky čemuž mohou přenášet HD zvuk v ekosystémech HarmonyOS i Android. Navíc novinka podporuje bleskurychlý přenos zvuku, který je kvalitnější než CD. Tedy vzorkovací frekvence dosahuje 96 kHz/24 bitů s rychlostí 960 až 990 kb/s, což vytváří autentický zvuk s čistým vykreslením detailů. 

Personalizovaný audio zážitek se širokopásmovým adaptivním ekvalizérem

Díky vylepšenému algoritmu optimalizace v reálném čase v ultra širokém frekvenčním rozsahu dokážou sluchátka FreeBuds 5 rozpoznat zvuk odražený od zvukovodu pomocí vysoce citlivého mikrofonu v uchu. Už během pár milisekund se vykoná výpočet parametrů pro 16 frekvenčních pásem. A nakonec odešle parametry do ultramagnetického dynamického měniče, který upraví frekvence tím správným způsobem. Díky tomuto algoritmu sluchátka Huawei FreeBuds 5 při přehrávání hudby uživatelům poskytnou personalizované nastavení v celém rozsahu od 100 Hz do 2000 Hz. A to v průběhu 2 sekund. To znamená, že si můžete vychutnat stejně kvalitní zvuk bez ohledu na strukturu zvukovodu, styl nošení nebo úroveň hlasitosti.

Výkonný ultra-mag ovladač pro dokonalé basy

Huawei FreeBuds 5 jsou vybavena ultramagnetickým dynamickým měničem poháněným dvojitými prstencovými magnety a membránou s průměrem 11 mm. Díky čemuž poskytují skvělý basový zážitek, silný akustický výkon, velký rozkmit a vynikající přechodovou odezvu.

Sluchátka využívají inovativní technologii „zvukového turba“, které umožňuje větší proudění vzduchu. Membrána tak při vibracích pociťuje menší odpor, a to vede k intenzivnější odezvě zvuku. Sluchátka do uší jsou také vybavena ještě efektivnější basovou trubicí, která poskytuje hluboké basové tóny a křišťálově čistý zvuk.

Huawei FreeBuds 5 – Sluchátka, kterým nic neunikne

HUAWEI FreeBuds 5

FreeBuds 5 mají vylepšenou schopnost snímání zvuku z mikrofonu. V praxi to znamená, že každé sluchátko je vybaveno třemi vysoce citlivými mikrofony, které zachycují okolní hluk přesněji než řešení potlačení hluku se dvěma mikrofony, které se při TWS sluchátkách běžně používají. Dva mikrofony mimo uši zachycují okolní hluk, zatím co mikrofon v uchu sbírá zvuk v ušním kanálku, čímž se potlačí nízkofrekvenční ruchy. Ultra-mag dynamický měnič je další vymožeností novinky FreeBuds 5, která umožňuje sluchátkům přesně přehrávat silné zvukové vlny pro co nejkvalitnější audio zážitek pokaždé, když si nasadíte sluchátka.

Technologie s aktivním tlumením okolního hluku (ANC) nevyvíjí tlak na ucho a zaručuje pohodlnější zvukový zážitek. FreeBuds 5 dokážou rychle rozpoznat okolní ruch a automaticky přepínat mezi různými režimy, které dokáží hluk potlačit.

Po zapnutí inteligentního dynamického ANC se sluchátka automaticky přepnou do všeobecného režimu, když se nacházíte v prostředí s nízkým/středním hlukem, například v kavárně. Naopak, pokud se nacházíte v tichém prostředí, třeba v knihovně, aktivuje se režim Cozy, který odstraní nežádoucí hluk strojů jako klimatizace a počítače.