Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, včera představila nový super odolný telefon Nokia XR21. Ten díky svým certifikacím a dvoudenní výdrži baterie eliminuje jakékoliv obavy z pádu, poškození nebo nefunkčnosti zařízení. Telefon Nokia XR21, chytrý ekvivalent legendární Nokie 3310, je totiž odolný proti pádu, prachu i vodě. Zvládne vše od vypadnutí z kapsy kalhot až po 48hodinovou túru v silném dešti.

Adam Ferguson, Vedoucí produktového marketingu společnosti HMD Global, řekl: „Rozbití chytrého telefonu nebo vybití baterie na dlouhé cestě jsou nejčastější obavy, které při používání moderních přístrojů máme. Nokia XR21 byla zkonstruována tak, aby tyto obavy navždy eliminovala. Novinka vydrží i ty nejnáročnější podmínky, jako je stříkající voda až při teplotě 80 °C do tlaku 100 barů, pády na chodník, vlhkost v tropických zemích nebo extrémní počasí. Tělo Nokie XR21 je vyrobeno pak ze 100% recyklovaného hliníku a displeji zajišťuje vysokou odolnost sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®.“

Nokia XR21

Nokia XR21 – Odolnost proti pádu, prachu a vodě

Promyšlený design a vysoce kvalitní materiály použité při výrobě modelu Nokia XR21, včetně odolného displeje a zadního krytu odolného proti nárazu, předchází všem obavám zákazníků ze zničení svého telefonu. Novinka se pyšní certifikací MIL-STD-810H. Ta zaručuje zvládnutí pádu z 1,8 metrů, ponoření do hloubky 1,5 metrů po dobu až jedné hodiny. A odolnost proti stříkající vodě o tlaku až 100 barů (vyšší hodnota než tlak při roztržení hadic hasičů) s teplotou vody 80 °C.

Extrémní teploty a dlouhá výdrž baterie

Novinku nebudou trápit ani vysoké teploty, které panují v kalifornském Údolí smrti. Model Nokia XR21 hravě zvládne teploty od -20 °C do + 55 °C.  Ani silné deště telefon neohrozí díky certifikacím IP68 a IP69K. Vhod přijde i možnost ovládat 6,49” FullHD+ displej mokrýma rukama.

Nokia XR21

Vestavěná baterie má kapacitu 4 800 mAh a udrží telefon při životě bez problému celé dva dny na jedno nabití. Pro ještě delší výdrž lze aktivovat super úsporný režim. A nezapomnělo se ani na nabíjecí cykly. Nokia XR21 i po 800 nabíjecích cyklech garantuje minimálně 80 % své kapacity baterie.

Pokročilý fotoaparát a perfektní zvuk

O dokonalé a ostré snímky za každé situace se postará hlavní fotoaparát s rozlišením 64 MP, ultra širokoúhlý s rozlišením 8 MP a přední snímač s rozlišením 16 MP. Stejně jako u modelu Nokia X30 zde nechybí nový noční režim. Dále pokročilé AI algoritmy, OZO audio nebo spojování fotek z hlavního a ultra širokoúhlého fotoaparátu pro ještě kvalitnější výsledek.

Nezapomnělo se ani na stereo reproduktory s výkonem 96 dB s funkcí Audio boost, která přijde vhod zejména při telefonních hovorech v hlasitém prostředí na stavbě nebo rušných ulicích města. Ve výbavě nechybí výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku, dvě programovatelná tlačítka, čistý Android a rychlá 5G konektivita. Nokia XR21 obdrží tři roky hlavních systémových aktualizací, čtyři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací a zákazníci jistě uvítají i tříletou záruku.

Nokia XR21

Nokia XR21 – Cena a dostupnost

Dostupnost, paměťové varianty i oficiální ceny nové Nokie na našem trhu budou brzy upřesněny.