Jen osm dnů zbývá do zahájení vývojářské konference I/O společnosti Google. Někteří z fanoušků netrpělivě čekají na nové informace o operačním systému Android 14 nebo dalších technologických záležitostech. Jiní naopak vyhlížejí uvedení cenově dostupnějšího telefonu Pixel 7A, který uzavře řadu Pixel 7. Zvěsti o tomto modelu na síti kolují už hezky dlouho a patrně do konference ještě budou. Ovšem dnešní zpráva asi nebude tou úplně nejlepší.

Proč Google ukončí “áčkové” modely telefonem Pixel 7A?

Už titulek článku napovídá, čeho se ona špatná zpráva týká. Ano, jde o konec levnějších “áčkových” modelů a Pixel 7A tak zřejmě bude tím posledním. Alespoň to na Twitteru uvádí známý tipař Yogesh Brar. Tvrdí, že “áčkový” model se už specifikacemi natolik přiblížil běžným modelů, že se je už příliš nevyplatí vyrábět. Jde ale také o prodejní cenu. U modelu Pixel 7A ji tipaři odhadují na 499 dolarů a model Pixel 7 stojí 599 dolarů. Lze tedy říci, že “áčkový” model už není cenově stejně dostupný jako dřív. Navíc by se prý brzy cenou srovnal se svými sourozenci.

Z výše uvedených důvodů se podle tipaře už modelu Pixel 8A nedočkáme. Dodává ale, že Google pravděpodobně půjde cestou vydání standardního modelu Pixel a modelu Pixel Pro. K nim pak každým rokem přibude jeden skládací telefon. Pokud je tipařova úvaha správná, v portfoliu společnosti Google bude chybět telefon střední třídy, který ještě letos naposled zastoupí model Pixel 7A.

Je ale pravdou, že se telefony s označením A každým rokem parametry přibližovaly svým “plnotučným” bratrům. Ostatně i letošní Pixel 7A má stejně jako jeho sourozenci procesor Tensor G2, který je ale mírně přetaktovaný. Ale podle výsledků benchmarkových testů Geekbench mám srovnatelný výkon jako čipset u Pixelu 7. To opět potvrzuje, že se rozdíly ve specifikacích snižují. Jak se Google nakonec rozhodne ukáže čas a je možné, že nás na tuto změnu strategie upozorní už na své vývojářské konferenci.