Telefony Pixel společnosti Google jsou tu s námi už dlouhou dobu. Výrobce každým rokem na podzim připraví jejich novou generaci, a tu poslední, Pixel 7, jsme přivítali loni. Na trhu jsou tedy dva modely, Pixel 7 a Pixel 7 Pro a letos k nim přibude i model Google Pixel 7A. U telefonů s označení A jsme si už zvykli, že mají mírně nižší specifikace než jejich “plnotuční” bratři a jsou také levnější. A také jsme si zvykli na to, že je Google zpravidla představí na své jarní vývojářské konferenci I/O. Letos by tomu mělo být také tak.

Konference I/O vypukne už za devět dnů, 10. května/mája a my už o chystaném telefonu Google Pixel 7A víme skoro všechno. Před pár dny navíc hlavní specifikace potvrdily i promo materiály, které výrobce tak trochu unikly a dostaly se díky tipařům na síť. Z nich je zřejmé, že telefon pohání procesor Tensor G2. Nu a jeho výkon už také prověřily benchmarkové testy Geekbench. Pojďme se proto podívat, jak si tam Pixel 7A s tímto čipsetem vedl.

Jak dopadl Google Pixel 7A v testech Geekbench?

Info o tom, jak v Geekbench dopadl model Google Pixel 7A najdeme například na stránkách MySmartPrice. V testovacím výpisu vidíme, že procesor Tensor G2 má osm jader, kdy dvě z nich jsou taktovaná na 2,85 GHz, další dvě na 2,35 GHz a čtyři jádra mají takt 1,8 GHz. Jádra doplnila grafika Mali-G710. S čipsetem bylo při testech spojeno i 8 GB operační paměti a telefon běžel na systému Android 13. Co se interního úložiště týče, tak to bude pravděpodobně začínat na kapacitě 128 GB.

A jaké je skóre telefonu Google Pixel 7A s procesorem Tensor G2? V Single-core testu získal 1380 bodů a ve více jádrovém testu pak 3071 bodů. Zdá se tedy, že procesor je dobře optimalizovaný a připravený pro provoz. Uživatelský zážitek tak bude konzistentní, i když výkonnostně není procesor Tensor G2 na úrovni vlajkového Snapdragonu 8 Gen2 a dokonce ani Snapdragonu 8+ Gen1. Nicméně patří mezi ty nejlepší ve střední třídě a své cenové kategorii. Mezi dalšími specifikacemi čekáme 6,1 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Ve foto výbavě najdeme hlavní fotoaparát s 64 MPix primárním snímačem s OIS a 12 MPix širokoúhlým objektivem. Telefon prý půjde na trh v barvách Charcoal, Snow, Sea a Coral s odhadovanou cenou 499 dolarů.