Tablety značky Honor nám nejsou neznámé, prodávají se totiž už i na českém trhu. Prodeje v ČR odstartoval tablet Pad 8 a doufáme, že k němu brzy přibude i zbrusu nový tablet Honor Pad V8, který výrobce představil v Číně. Nový tablet má dobře vyvážený poměr cena/výkon a docela zajímavé funkce. Pojďme se proto na ně podívat.

Parametry a funkce tabletu Honor Pad V8

Jako vždy začneme u displeje tabletu Honor Pad V8. Obrazovka je typu LCD s úhlopříčkou 11 palců, rozlišením 2,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Kolem displeje jsou přiměřeně široké symetrické rámečky. Tablet se proto výborně hodí i pro běžnou kancelářskou práci, je navíc štíhlý a lehký s tloušťkou jen 7,35 mm a hmotností 485 gramů.

Nový Honor Pad V8 je prvním tabletem, který pohání čipset Dimensity 8020. Přesné specifikace tohoto procesoru zatím nejsou k dispozici, ale údajně jde o přejmenovanou verzi stávajícího Dimensity 1100.

O zlepšení výkonu čerstvě uvedeného tabletu se postará technologie Honor TurboX, která najde své uplatnění hlavně při hraní her. V rámci pamětí je připraveno 8 GB operační paměti a 128 GB a nebo 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 7250 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 22,5 W. Konektivitu zastupuje pouze Wi-Fi a Bluetooth. Výrobce přidal také čtyři reproduktory s velmi kvalitním zvukem. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MagicOS 7. Najdeme zde i podporu pro klávesnici a stylus Magic Pencil 3.

Ve foto výbavě má tablet přední kameru s rozlišením 5 MPix. Hlavní fotoaparát na zadním panelu je duální s 13 MPix a 2 MPix snímači a LED bleskem. Tablet Honor Pad V8 je na čínském trhu už nyní ve stavu předběžných objednávek. Verze s 8 GB/128 GB přijde na 1799 jüanů, což je zhruba 260 dolarů. Verze s 8 GB/256 GB pak stojí 1899 jüanů, tedy přibližně 274 dolary.