Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes představila dva nové tlačítkové telefony – Nokia 110 4G a Nokia 105 4G. Obě představené novinky nabízejí kromě dlouhé výdrže na jedno nabití, jednoduchého ovládání a systému S30+ také kvalitní zpracování, podporu sítí 4G, křišťálově čisté HD hovory a zcela nový design.

Adam Ferguson, Vedoucí produktového marketingu společnosti HMD Global, řekl: „Výhodou tlačítkových telefonů je jejich dlouhá životnost a cenová dostupnost. Nokia 105 4G nabídne dlouhou výdrž na jedno nabití, velkou klávesnici, intuitivní ovládání a podporuje taktéž HD hovory.

Nokia 110 4G je moderním pojetím klasického designu a vyznačuje se vysokou spolehlivostí a odolností. Tedy vším, co zákazník od tlačítkového telefonu očekává. Nokia 110 4G je ideální volbou pro všechny, kteří hledají kombinaci dlouhé výdrže na jedno nabití, praktičnosti a příznivé ceny.“

Nokia 110 4G – moderní telefon v klasickém provedení

Nokia 110 4G

Model Nokia 110 4G prošel náročnými testy, díky čemuž zvládne vše od pracovních hovorů až po náročné festivalové víkendy. Nano texturovaný vzor v zajímavých barevných provedení zajišťuje pevný úchop a nevšední vzhled.  Nokia 110 4G vyniká taktéž svou velkou klávesnicí, která je příjemnější na dotek a usnadňuje psaní dlouhých zpráv a poznámek. Uživatele potěší i nasazení 1,77″ displeje s technologií IPS, která je známa především z chytrých telefonů. Displej přijde vhod nejen při každodenním používání, ale třeba také při hraní legendárního Hada.

Telefon 110 4G se dále pyšní velkou baterií o kapacitě 1 450 mAh, která udrží telefon v provozu po dobu více než 8 hodin hovorů, případně až 12 dní v pohotovostním režimu. V telefonu navíc nechybí funkce Battery Saver, která při zapnutí prodlouží výdrž telefonu na maximum. 110 4G dále nabídne HD volání, MP3 přehrávač, 4G připojení, předinstalované hry, internetový prohlížeč Opera Mini, zadní fotoaparát, FM rádio, Bluetooth, vestavěnou svítilnu a podpora paměťových karet. Novinku si oblíbí
i starší lidé díky jednoduchému systému S30+ s funkcí pro přiblížení jednotlivých položek v menu, rychlému vytáčení hovorů a možnosti nastavit velký text napříč celým rozhraním.

Nokia 105 4G nabízí křišťálové čisté hovory v HD rozlišení, a ještě delší výdrž baterie

Velká baterie, HD volání a konstrukce, která vydrží nestandardní podmínky. Nejen tím zaujme druhá novinka – Nokia 105 4G. Stejně jako model Nokia 110 4G nabízí Nokia 105 4G kvalitní 1,77″ IPS displej, pohodlnou klávesnici a bohatou systémovou nabídku. Jediným rozdílem oproti vyššímu modelu je absence fotoaparátu a jiné barevné provedení.

Cena a dostupnost

Dostupnost, paměťové varianty i oficiální ceny na našem trhu budou teprve upřesněny.