Fanoušci společnosti Google jistě vědí, že s železnou pravidelností pro nás každým rokem připraví dvoudenní vývojářskou konferenci I/O. Ta se koná vždy v květnu/máji a ani letos tomu nebude jinak. Ano, už za necelé dva týdny se dozvíme, co pro nás Google chystá. Kromě technologických novinek a informací o nové verzi operačního systému Android očekáváme, že na konferenci dojde na představení telefonu Google Pixel 7A. Uvedení tohoto cenově dostupného modelu uzavře řadu Pixel 7 a pak se už se budeme plně soustředit na chystané telefony Pixel 8.

Promo materiály prozradily hlavní parametry Google Pixel 7A

Z minulosti víme, že Google není příliš velký tajnůstkář a málokdy se mu podaří utajit informace o nových produktech před jejich představením. I u telefonu Google Pixel 7A to dopadlo stejně a na stránkách MySmartPrice se objevily oficiální promo materiály k tomuto chystanému zařízení. Materiály tímto potvrdily některé z hlavních specifikací.

V první řadě je zřejmé, že telefon Google Pixel 7A pohání procesor Tensor G2. To ale není žádné překvapení, protože tento model je cenově nejdostupnější z celé řady. Kromě toho tu najdeme i bezpečnostní čip Titan M2 a nechybí ani podpora bezdrátového nabíjení s výkonem 5 W. U bezdrátové nabíjení je to poprvé, kdy jej má i “áčkový” model. Nabíjení souvisí s baterií, která prý nabídne v režimu Extreme Battery Saver výdrž až 72 hodiny.

V materiálech také najdeme info o tom, že displej telefonu podporuje 90 Hz obnovovací frekvenci. U obrazovky očekáváme, že je typu OLED s úhlopříčkou 6,1 palce. A poslední informace, kterou z promo materiálů vyčteme se týká foto výbavy. Hlavní fotoaparát modelu Google Pixel 7A je duální s primárním 64 MPix senzorem, zřejmě jde o senzor Sony IMX787. Druhý snímač by měl mít 12 MPix a fungovat jako širokoúhlý objektiv. Telefon prý půjde na trh v barvách Charcoal, Snow, Sea a Coral s cenou 499 dolarů.