Čekání na telefon Xiaomi Mix 5 se stalo loni spíš “čekáním na Gogota”. Tipaři velmi dlouho avizovali jaká vylepšení telefon dostane, kdy jej výrobce představí a jaká bude jeho cena. Nakonec jim nezbylo nic jiného než konstatovat, že v roce 2022 se opravdu tohoto bezesporu zajímavého telefonu nedočkáme.

Jenže ani letos zatím Xiaomi nezmínila, že by pomýšlela na uvedení modelu Mix 5. Přesto se tipaři zase snaží něco o tomto telefonu zjistit. Dokonce náš známý tipař Digital Chat Station sdílí na čínském Weibo reálnou fotku telefonu Xiaomi Mix 5 a k ní přidal i několik hlavních specifikací. Navíc také tvrdí, že telefon by teoreticky mohl letos dorazit na trh. Jen aby to zas, jako loni, nebylo spíš jen zbožné přání.

Xiaomi Mix 5 má nový design

Ať už to s telefonem Mix 5 letos dopadne jakkoli, podíváme se jaký design podle reálné fotky má. Telefon se poněkud odchýlil od zaběhlého designu společnosti Xiaomi. Je totiž vyšší a užší a hlavně hranatý s ostrými rohy. Rámečky kolem displeje jsou velmi úzké a souměrné. V horní části obrazovky nevidíme ani “díru” a ani žádný výřez, což znamená, že přední kamera leží pod displejem. Nezdá se vám ale tento design trochu povědomý? Stejně totiž vypadá čelní panel telefonu Red Magic 8 Pro, který debutoval na konci loňského roku s kamerou pod displejem.

Vzhledem k tomu, že displej telefonu Xiaomi Mix 5 je zapnutý vidíme, že má docela zajímavé specifikace. Obrazovka má úhlopříčku 6,73 palce a je zřejmě typu AMOLED. Rozlišení dosáhlo na 3200 × 1440 pixelů. Dále vidíme, že telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen2 spárovaný s 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4820 mAh a vidíme i to, že operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14. Zní to skutečně lákavě, ale počkejme, zda výrobce alespoň naznačí, že telefon Mix 5 opravdu pro letošní rok chystá.