Pokud se vám zdá řada telefonů Redmi Note 12 ještě pořád málo obsáhlá, vězte, že se chystá její další rozšíření. Po vydání základních modelů Note 12, Note 12 Pro a Pro Plus se k nim letos přidal i model Note 12 Turbo. Pak došlo na evropské uvedení modelů Note 12S a Note 12 Pro 4G. Nu a už za dva dny, tedy 29. dubna/apríla, se dočkáme na čínském trhu i nového modelu Redmi Note 12R Pro.

Co nabídne telefon Redmi Note 12R Pro?

Značka Redmi už na čínské Weibo zavěsila pozvánku na prezentaci. K ní jako bonus uvádí i některé ze specifikací telefonu Redmi Note 12R Pro. Z toho, co výrobce píše je patrné, že jde o telefon střední třídy, který podporuje 5G sítě. Displej telefonu je z dílen společnosti Samsung a je typu OLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Obrazovka má také certifikaci 8GS pro ochranu před modrým světlem.

Výrobce dále také uvádí, že Redmi Note 12R Pro pohání procesor Snapdragon 4 Gen1, který je spárovaný s až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. A poslední informace zmiňuje primární 48 MPix senzor hlavního fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že na teaseru je i snímek zadního panelu chystaného telefonu, můžeme zjistit i něco málo o jeho designu.

Zadní panel modelu Redmi Note 12R Pro je mírně zaoblený, hrany jsou ploché a rohy oblé. V levém horním rohu zad leží obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. Rozlišení druhého snímače výrobce neuvádí, ale s nejvyšší pravděpodobností je to makro objektiv nebo senzor pro zachycení hloubky ostrosti. Na pravé hraně pak vidíme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení, do kterého je zřejmě integrovaný snímač otisků. Na trh půjde telefon ve třech barevných variantách, jmenovitě černé, bílé a meruňkové. Další podrobnosti o tomto stroji výrobce neuvádí, takže si na ně počkáme až do představovačky.