Značka Realme nás nenechává vydechnout a sune na trh s železnou pravidelností jeden telefon za druhým. Jen co před pár měsíci uvedla v Číně na trh modely řady Realme 10, chystá jejich nástupce. Je logické, že jde o modely série Realme 11, které už za sebou mají certifikace potřebné pro uvedení na trh. Právě na to konto nedávno tipaři naznačovali, že se jejich uvedení blíží a jeho termín odhadovali na květen/máj. Následně na to výrobce vydal první upoutávku, která také avizovala květnové vydání.

Řada Realme 11 bude nejdřív debutovat v Číně

Přesně po týdnu tu máme druhou oficiální upoutávku. Je k vidění na čínském Weibo a upřesňuje termín představovačky telefonů Realme 11. Akce v Číně vypukne 10. května v 16 hodin tamního času. Na globálních trzích se pak telefonů dočkáme o něco později. Výrobce na teaseru ale neuvádí kolik telefonů v řadě představí. Podle tipařů mohou být celkem tři, a to standardní model, model Pro a dokonce i model Pro Plus.

Zatím se asi nejvíc mluví o modelech Pro a Pro Plus a standardní Realme 11 stojí tak trochu v pozadí. Přesto si ale v rychlosti shrneme, co zatím o chystaných telefonech víme. Modely Pro a Pro Plus údajně mají 6,7 palcový AMOLED displej se zakřivenými hranami. Obrazovky mají rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Pro telefon má duální hlavní fotoaparát se 100 MPix a 2 MPix snímači. Model Pro Plus má u hlavního fotoaparátu senzory tři s rozlišením 200 MPix, 8 MPix a 2 MPix.

Oba zmíněné modely pak údajně pohání procesor z dílem společnosti MediaTek a konkrétně jde o čipset Dimensity 7000. Tipaři odhadují, že jej doplní až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. U standardního Realme 11 očekáváme baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. U Pro modelů se očekává o něco rychlejší nabíjení s výkonem 67 W. Telefony běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou Realme UI 4.0.