Informace o skládacím véčkovém telefonu Motorola Razr 2023 začínají nabírat na intenzitě. Sotva včera zástupci výrobce potvrdili, že telefon skutečně dostane velký vnější displej, máme tu další upoutávku. Objevila se opět na čínském Weibo a opět ji sdílí šéf obchodní divize společnosti Lenovo, pan Chen Jin. Nu a vzhledem k tomu, že Motorola pomalu rozjíždí promo na svou skládací novinku je pravděpodobné, že na její uvedení na čínském trhu dojde už v příštím měsíci. Následně se dostane na globální trhy a tipaři odhadují, že se tak stane 1. června/júna.

Chaos kolem názvu telefonu Motorola Razr 2023

Ještě před tím, než se dostaneme k tomu, že název chystaného telefonu nemusí být Motorola Razr 2023, se podíváme na jeho vnější displej. Chen Jin tvrdí, že obrazovka má úhlopříčku 3,5 palce. Ve srovnání s modelem Razr 2022, který měl vnější 2,7 palcový displej je to slušný nárůst. Pokud bychom jej převedli na procenta, tak je to 30 %, o která se displej chystaného véčka zvětšil. Jeho uložení na zadním panelu telefonu se ale nemění. Velká vnější obrazovka usnadní používání telefonu v zavřeném stavu a údajně umožní i odpovídání na zprávy bez potřeby telefon otvírat.

A nyní se tedy dostaneme k názvu chystaného telefonu. Motorola Razr 2023 je sice obecně zažitá, ale na trh může jít také jako Razr Plus 2023, případně Razr 40 Ultra. Společně s ním prý dojde i na uvedení druhého véčkového modelu, který má název Motorola Razr Lite. Ostatně i o něm se už v tomto měsíci tipaři zmiňovali. A jak se v tom tedy vyznat? Zdá se, že na čínský trh půjdou modely Motorola Razr Plus 2023 a Razr Lite. První z telefonů pak může být pro globální trhy přejmenovaný na Razr 40 Ultra. Výrobce ale oficiálně obchodní název chystaného telefonu, nebo telefonů, zatím nepotvrdil.

Na potvrzení názvu si tedy raději počkáme a čekání si zkrátíme souhrnem specifikací modelu Motorola Razr 2023, které zatím známe. Vnitřní OLED displej má úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 144 Hz. Na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 8+ Gen1 s 8 GB, případně 12 GB operační paměti. Baterie má kapacitu 3640 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou My UX 5.