Značka Redmi si získala velkou popularitu svými telefony střední třídy z řady Note, které mají vždy dobře vyvážený poměr cena/výkon. Ovšem slušný úspěch mají i jejich velmi levné telefony, které bodují nejen v Číně, ale také na globálních trzích. Za všechny levné stroje jmenujme například celkem nedávno uvedené modely řady Redmi A2 a nebo telefon Redmi 12C, který se prodává s nízkou cenou i na českém trhu. Nu a nyní to vypadá, že na obzoru je další levný telefon, Redmi 12.

Redmi 12 možná už brzy na trhu

Informace o chystaném telefonu Redmi 12 jsou zatím jen velmi strohé. Ale protože má za sebou certifikace IMEI a FCC je možné, že jej výrobce už docela brzy představí. Je ovšem možné, že kolem představovačky žádný větší ruch nebude, protože Redmi má ve zvyku levné telefony posílat na trh poměrně v tichosti.

Každopádně se pojďme podívat, co o telefonu Redmi 12 prozradily certifikace. Certifikace IMEI potvrdila jak obchodní název telefonu, tak i jeho kódové označení 23053RN02L. Naopak v certifikační databázi FCC je zalistovaná jiná verze tohoto stroje s kódovým označením 23053RN02Y. Nu a díky americké certifikaci FCC je také velmi pravděpodobné, že se telefon dostane i na globální trhy. Je ale možné, že prodeje poběží jen na některých vybraných mezinárodních trzích.

Dále je zjevné, že Redmi 12 podporuje “jen” 4G sítě a poběží na systému Android s nadstavbou MIUI 14. V této chvíli ale není jasné, zda půjde o Android 12 a nebo Android 13. Certifikace dále odhalily, že zařízení podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Tipaři aktuálně spekulují o baterii s kapacitou 5000 mAh, kterou výrobci dnes už běžně používají i u velmi levných telefonů. Ostatně i levný model Redmi 12C takový akumulátor má. Na informace o dalších specifikacích si budeme muset ještě chvíli počkat, ale počítáme s tím, že ne moc dlouho.