Fanoušci značky Poco se už pomalu začínají těšit na další nové telefony. Tentokrát jde o řadu Poco F5, o které nás už celkem dlouho informují tipaři. Nutno dodat, že ani model Poco F5 a ani F5 Pro nejsou originály, ale opět přeznačené telefony Redmi. Ale na tohle jsme si už asi celkem zvykli, že? Proto nás nepřekvapí, že standardní model je rebrandem Redmi Note 12 Turbo a model Pro je rebrandem Redmi K60. Před časem prošel F5 Pro testy Geekbench a nyní si benchmarková platforma prověřila i standardní verzi.

Poco F5 je skutečně přeznačený Redmi Note 12 Turbo

O standardním modelu Poco F5 se zatím mluvilo spíš okrajově, protože velkou část pozornosti si pro sebe urval model F5 Pro. U něj tipaři odhadují, že nebude úplně přesnou kopií svého Redmi protějšku a očekávají určité úpravy. Jestli na tom je stejně i standardní verze lehce naznačí benchmarkový test Geekbench. Tím telefon prošel s kódovým označením 23049PCD8G, ze kterého je zřejmé, že jde o globální verzi a ne o tu indickou.

V testovacím výpisu vidíme, že Poco F5 pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s označením “marble” a maximálním taktem 2,92 GHz na primárním jádru. Jde tedy o čipset Snapdragon 7+ Gen2, který má i telefon Redmi Note 12 Turbo. Procesor při testech doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 13, ke kterému výrobce přidá nadstavbu MIUI 14.

Také výsledky testů modelu Poco F5 jsou podobné těm, jaké měl na Geekbench i Redmi telefon. V Single-core testu to je 1629 bodů a ve více jádrovém testu pak 4295 bodů. Testy tedy potvrdily typ použitého procesoru a my si shrneme i další parametry tohoto telefonu. Počítáme totiž s tím, že k nějakým zásadním změnám ve srovnání s Redmi Note 12 Turbo nedojde a AMOLED displej proto má 6,67 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Do obrazovky je integrovaný i snímač otisků. Baterie bude mít kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Očekáváme i 3,5 mm audio jack, NFC, IR blaster a stereo reproduktory. Ve foto výbavě pak najdeme 16 MPix selfie kameru a hlavní fotoaparát s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Stále ale neznáme termín, kdy bude na globálním trhu řada Poco F5 debutovat.