Skupina véčkových skládacích telefonů se nám letos pěkně rozrůstá. Posílí ji i společnost Motorola svým flipovým modelem Motorola Razr 2023. Tento výrobce není v segmentu skládacích véček žádným nováčkem a s každou novou generací se svůj telefon snaží vylepšit a přizpůsobit jej požadavkům fanoušků. Ti v poslední době volají po zvětšení vnějšího displeje a tipaři už na začátku roku tvrdili, že jim výrobce zřejmě vyhoví.

Motorola Razr 2023 pokračuje v trendu velkých displejů

Navíc už i samotná Motorola začíná pomalu naznačovat, že se vydání telefonu Motorola Razr 2023 blíží. Přesný termín sice výrobce neuvádí, ale vzhledem k tomu, že na čínskou síť už vypustil druhou upoutávku, může to být skutečně brzy. V první upoutávce výrobce také zmiňoval vysokou obnovovací frekvenci vnitřního displeje. Nyní šéf obchodní divize společnosti Lenovo, pan Chen Jin, potvrdil velký vnější displej.

Ovšem i nový video teaser je poměrně tajemný, takže velikost vnějšího displeje modelu Motorola Razr 2023 se z něj nedozvíme. Tipaři odhadují, že úhlopříčka by mohla být zhruba 3,7 palce. Obrazovka je podle videa umístěná pod dvěma snímači hlavního fotoaparátu a LED bleskem, které leží v levém horním rohu zad. Na pravé hraně zařízení je pak kolébka hlasitosti a tlačítko napájení.

Co se dalších specifikací telefonu Motorola Razr týče, zatím některé z nich známe jen z odhadů tipařů. Je ale pravděpodobné, že i na ně výrobce začne už brzy upozorňovat. Víme, že se spekuluje o použití procesoru Snapdragon 8+ Gen1, který dodá skládacímu telefonu dostatek výkonu. S ním do páru prý půjde 12 GB operační paměti. Co se kapacity baterie týče, tipaři spekulují o 3500 mAh nebo ještě větším akumulátoru. Jiní zas přísahají na 2850 mAh baterii. Takže uvidíme. V každém případě ale očekáváme podporu rychlého nabíjení. Vnitřní displej bude mít pravděpodobně úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení FullHD+. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou My UX 5.