Společnost Google se chystá na svou vývojářskou konferenci I/O. Akce vypukne už za pár týdnů, 10. května/mája. Všichni fanoušci proto doufají, že na ní, kromě jiného, dojde i na uvedení telefonu Pixel 7A a také tabletu Pixel. Samozřejmě počítáme i s tím, že nám stejně jako loni výrobce naznačí, co můžeme čekat od jejich vlajkových telefonů ze série Pixel 8. I o nich se už tipaři několikrát zmínili. A dokonce jsme už viděli i renderované snímky modelu Google Pixel 8 Pro.

Google Pixel 8 Pro s velkým snímačem Isocell

U modelu Google Pixel 8 Pro se na chvíli zdržíme i dneska. Známý tipař Ice Universe totiž na Twitteru zveřejnil krátkou zprávu, která asi potěší příznivce mobilní fotografie. Tvrdí, že hlavní fotoaparát telefonu dostane vylepšení v podobě velkého 1/1,12 palcového snímače Samsung Isocell GN2. Jde o největší Isocell snímač s nativním rozlišením 50 MPix. Senzor také podporuje binning 4v1, po kterém rozlišení klesne na 12,5 MPix, ale velikost pixelu se zvětší z 1,4 µm na 2,8 µm. To znamená, že je tento snímač velmi vhodný pro focení za špatných světelných podmínek.

Snímač Samsung Isocell GN2 také zvládne vytvořit 100 MPix snímky pomocí algoritmu Remosaic. Dále také umí nahrávat 8K videa při 30 fps, 4K videa při 120 fps a FullHD videa při 480 fps, Podporuje automatické ostření Dual Pixel Pro a funkci Staggered HDR. Je tedy jasné, že pokud byla vždy foto výbava telefonů Pixel na velmi slušné úrovni, model Google Pixel 8 Pro ji pozvedne ještě výš.

Navíc model Google Pixel 8 Pro se senzorem Isocell GN2 rozšíří řadu telefonů, u kterých jejich výrobci vsadili na takto velké snímače. A možná nebude od věci dodat i to, že telefon Pixel 8 Pro dostane dokonce větší snímač, než má model Galaxy S23 Ultra společnosti Samsung. Každopádně v této chvíli jde ale jen o odhady tipařů, které výrobce zatím nepotvrdil. Proto je berme s rezervou.