Snad už každý z etablovaných výrobců chytrých telefonů má ve svém portfoliu alespoň jeden skládací model. Do konkurenčního boje se společností Samsung, která tomuto segmentu zatím kraluje, se pustila i společnost Xiaomi a po loňském skládacím telefonu Mix Fold 2 už chystá jeho nástupce, Xiaomi Mix Fold 3. Zvěsti o něm už nabírají na síle, takže se pojďme společně podívat na to, co tipaři odhadují.

Jaký bude Xiaomi Mix Fold 3?

Hezký souhrn specifikací najdeme například na stránkách Xiaomiui. Podle nich bude mít chystaný Xiaomi Mix Fold 3 některé ze specifikací podobné jako jeho loňský předchůdce, ale dostane také spoustu vylepšení. Telefon má interní označení “Babylon” a kódové označení 2308CPXD0C, které se objevilo v databázi IMEI. První dvě čísla v označení ukazují, že telefon bude debutovat letos a dvojčíslí “08” ukazuje na představení v osmém měsíci, tedy v srpnu/auguste. Ovšem firmware MIUI naznačuje, že telefonu bude exkluzivní pro čínský trh.

Vnější displej telefonu Xiaomi Mix Fold 3 je typu OLED s úhlopříčkou 6,5 palce, FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Velký vnitřní displej je stejného typu, má úhlopříčku 8,02 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. V obou obrazovkách je “díra” pro selfie kameru. Tipaři předpokládají, že telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen2 s až 16 GB operační paměti a až 1 TB interní paměti, což je celkem pořádný nášup.

Tím asi nejzajímavějším je u skládacího modelu Mix Fold 3 hlavní fotoaparát. Jsou tu čtyři snímače s optikou Leica a všechny mají rozlišení 50 MPix. Konkrétně jde o senzor Sony IMX989, širokoúhlý Sony IMX858, teleobjektiv a periskopový objektiv Sony IMX858. Nu a pokud vám tato kombinace snímačů připomíná hlavní kameru telefonu Xiaomi 13 Ultra, máte pravdu. Doplníme i to, že telefon podporuje rychlé kabelové nabíjení s výkonem 67 W a 50 W bezdrátové nabíjení. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14.