Hodinky společnosti Samsung v sobě dobře skloubily atraktivní design a funkčnost. Navíc jim výrobce každým rokem přidá nějaká vylepšení, takže je o ně stále slušný zájem. Snad jediné, co uživatelé loni hodinkám vytýkali, bylo odstranění otočné lunety. Tento funkční prvek totiž k hodinkám Galaxy neodmyslitelně patřil a dodával hodinkám punc prémiovosti. Zdá se, že Samsung výtky fanoušků vyslyšel. Model Samsung Galaxy Watch 6 Pro prý opět půjde na trh s lunetou. Alespoň to na Twitteru tvrdí tipař Ice Universe.

Návrat lunety u modelu Samsung Galaxy Watch 6 Pro

Pokud bychom se ještě na chvíli vrátili k loňským hodinkám Galaxy Watch 5, tak ani ty v podstatě bez lunety nebyly. Výrobce totiž jen fyzickou otočnou lunetu vyměnil za virtuální. Tu pak lze ovládat gesty na okraji displeje. Ovšem tuto funkci, tedy virtuální lunetu, měly už i hodinky Galaxy Watch 4. Klasická fyzická luneta byla ale vyhrazena pouze pro modely Classic.

Pokud se tedy tipař nemýlí, tak to s fyzickou otočnou lunetou bude podobné jako předloni u hodinek řady Galaxy Watch 4. Jen stejně jako loni bude i letos model Classic přejmenovaný na Pro. Tipař dále uvádí, že hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Pro mají “poněkud úzký rámeček”. Zjevně mluví o lunetě, ale může to znamenat i to, že displej má větší užitnou plochu a nebo mají hodinky celkově menší tělo.

Renderované obrázky, kde bychom mohli vidět vzhled hodinek zatím žádný z tipařů nezveřejnil a poměrně skoupí na slovo jsou i co se týče specifikací. Proslýchá se snad jen to, že hodinky dostanou baterii s vyšší kapacitou a že nárůst velikosti akumulátoru nebude na úkor zvýšení velikosti těla hodinek. Každopádně do vydání nové generace Galaxy Watch je celkem ještě daleko, takže prostoru a času na podrobnější informace je dost.