Tento víkend si pro nás připravil krásné jarní počasí. Všichni jsme asi vyrazili na procházky nebo na zahrady a užívali si sluníčka a luxusního tepla. Ovšem neděle se už přehoupla do své druhé poloviny a před námi je pracovní týden. Je tu tedy ideální čas na odpočinek. Co třeba trocha relaxu u naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny?

Jako vždy jsme prošli slevové akce čínských e-shopů a vybrali tři gadgety. Jsou praktické, celkem levné a hodí se pro každého z nás. Dnes jsme nezapomněli ani na chovatele koček a psů a vybrali i něco pro jejich chlupaté mazlíky. Tak tedy hurá do toho.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Chytrá vyhledávací karta

Náš dnešní první tip je na gadget, který možná ocení zapomětliví majitelé telefonů společnosti Apple. Je to chytrá vyhledávací karta, kterou nejdřív spárujeme  s iPhonem a aktivujeme v aplikaci “Find”. Pak už jen stačí kartu vložit do peněženky, dokladovky a nebo kabelky. V případě, že je někde zapomeneme, jednoduše zapneme na telefonu lokalizaci ztraceného předmětu. V aplikaci “Find” se vám ztracený předmět objeví a karta navíc vydává tak silný zvuk, že pípání rozhodně uslyšíme i na větší vzdálenost nebo v jiné místnosti. Cena vyhledávací karty spadla ve slevové akci na 32,28 dolaru.

Zastřihovač zvířecích chlupů

Majitelé chlupatých domácích mazlíků to jistě znají. Čas od času je potřeba chlupáčům zastřihnout chlupy kolem uší a nebo vystříhat chlupy na tlapkách. Samozřejmě můžeme zajít do zvířecího salónu, kde našemu mazlíkovi chlupy ostříhají. Ale pro takové to malé domácí stříhání se výborně hodí zastřihovač chlupů, který funguje naprosto stejně jako “lidský” zastřihovač chloupků v nose nebo v uších. Má malou hlavu z nerezové oceli a díky tomu šetrně odstraní chlupy z okolí uší, čumáku, očí a nebo mezi prsty na tlapkách. Ve slevě na Aliexpress zastřihovač pořídíme za 14,98 dolaru.

Praktická dokovací stanice

Nekonečné vlny koronaviru jsou snad už zdárně za námi, ale přesto mnozí z nás stále pracují z domova. Pokud potřebujete zapojit pro práci více zařízení najednou, velmi dobře se vám hodí tato malá dokovací stanice. Je vyrobená z pevné hliníkové slitiny a má jednoduchý a praktický design. Najdeme zde port USB-C pro nabíjení, HDMI, tři porty USB-A 3.0 a jeden port RJ45. Cena této dokovací stanice se ve slevě zastavila na 30,94 dolaru.