A nyní něco pro audiofily. Společnost PSB Speakers, jedna z prvních značek prémiových audiofilských hi-fi reproduktorů, která před více než 10 lety vstoupila na trh se sluchátky, oznamuje zcela nové přírůstky do své vysoce výkonné řady M4U. Konkrétně modely PSB M4U 9 a M4U TWM. Sluchátka implementují možnosti personalizace zvuku díky spolupráci se společností Audiodo Personal Sound™. A spolu s vlastní technologií RoomFeel™ společnosti PSB.

Nová generace sluchátek M4U 9 a M4U TWM se vyznačuje vylepšenou konstrukcí, kvalitnějšími součástkami a celkově ohromujícím podáním hudebních detailů. Nová bezdrátová sluchátka do uší a na uši byla k dispozici k demonstraci na veletrhu AXPONA Audio Expo. Maloobchodní dostupnost v prodejních kanálech PSB bude zahájena v červnu 2023 s následující doporučenou cenou. PSB M4U 9 499 USD / 699 CA$ / 549 € / 449 GBP. A (M4U TWM) 199 USD / 299 CA$ / 229 € / 199 GBP.

PSB M4U 9 – prémiová bezdrátová sluchátka s ANC

PSB M4U 9

Sluchátka M4U 9, která vylepšují tři generace oceňovaného designu sluchátek, jsou vyrobena z prvotřídních materiálů. Dále využívají adaptivní zvukové technologie a inteligentní funkce. A přinášejí dokonalý luxusní poslech na mobilních zařízeních. Bezdrátová sluchátka přes uši s aktivním potlačením hluku implementují nové měniče s grafenovou náplní. Ty zlepšují tlumení, tuhost a účinnost a odhalují zvukový podpis PSB “true-to-nature”. Tedy ostřejší a výkonnější než kdykoli předtím. Technologie aptX™ Adaptive Bluetooth umožňuje rychlé a snadné spárování s jakýmkoli zařízením s podporou až 24bitového zvuku s vysokým rozlišením.

Sluchátka M4U 9 jsou vybavena plně digitálními funkcemi aktivního potlačení šumu (ANC) využívajícími 4 digitální mikrofony MEMS. Ty snižují chyby při konverzi zvuku při zpracování zvuku a zajišťují tak čistý poslech bez šumu. Zatímco dva další mikrofony pro technologii cVc™ (clear voice capture) poskytují křišťálově čistou kvalitu hovoru. Třípolohový přepínač režimů na M4U 9 umožňuje uživatelům volit mezi ANC s RoomFeel, aktivním s RoomFeel nebo pasivním režimem. Gyroskopicky odpružené, látkové a koženkové náušníky nakloněné pod úhlem 15 stupňů poskytují vynikající těsnění. A také ergonomické pohodlí pro prodlouženou dobu poslechu až na 25 hodin v aktivním režimu.

M4U TWM – True Wireless Micro Planar sluchátka

Sluchátka M4U TWM využívají výkonnou technologii Magneto-Static v konstrukci Hybrid Planar se dvěma měniči. Ta využívá stejnou technologii jako špičkové magnetofonové reproduktory a je umístěna do pozoruhodně kompaktních sluchátek. Vyhrazené měniče, jeden pro vysoké a druhý pro nízké frekvence, spolupracují, aby byl zážitek z poslechu ve sluchátkách skutečně dokonalý. A reprodukovaly zvuk s ostrými výškami, přirozenými středy a hlubokými svěžími basy. Vylepšená technologie aptX™ Adaptive Bluetooth udržuje vše v synchronizaci od filmů po hry díky dynamické nízké latenci a adaptivní přenosové rychlosti. Pohodlné funkce, jako jsou tlačítka s pevným stiskem na obou sluchátkách, umožňují ovládání hudby a hlasových hovorů bez použití rukou a intuitivně, zatímco chytré nabíjecí pouzdro USB-C poskytuje maximálně 32 hodin prodloužené doby přehrávání (8 hodin mimo pouzdro a 3 další nabíjecí cykly v pouzdře).

Optimalizace zvuku pomocí technologie Audiodo Personal Sound™

Integrace s technologií Audiodo Personal Sound™ je jednou z nejunikátnějších funkcí, které obě bezdrátová sluchátka nabízejí. Tato průlomová technologie využívá nereplikovatelný soubor algoritmů, který posluchačům umožňuje kalibrovat sluchátka tak, aby se přizpůsobila poslechovým vlastnostem jejich levého a pravého ucha nezávisle na sobě. Po dokončení rychlého a snadného posouzení sluchu, ke kterému získáte přístup prostřednictvím aplikace PSB Headphones, zmapuje Audiodo Personal Sound™ přesné a důkladné porozumění sluchu posluchače, vypočítá, jaké změny je třeba provést na základě osobního vnímání zvuku, a zformuluje kompenzační křivku pro posluchače, kterou lze aplikovat na celkový zvuk sluchátek.

Přirozené ladění RoomFeel™

Nová generace patentované technologie RoomFeel společnosti PSB, která byla vytvořena pro poskytování bohatého a přirozeného zvuku prostřednictvím sluchátek, napodobuje zážitek z poslechu páru vysoce kvalitních reproduktorů s plným rozsahem, které jsou správně nastaveny v dobré místnosti. Technologie RoomFeel, pečlivě vyvinutá na základě výzkumu a zkušeností s “Room Gain” – energií a teplem, které hranice místnosti přidávají ke křivce odezvy reproduktoru s plochým měřením, umožňuje, aby hudba nebyla tak “v hlavě”, protože ve sluchátkách M4U vytváří otevřený a přirozený zážitek z poslechu v místnosti.

PSB M4U 9 a M4U TWM: Aplikace PSB Headphones

Všechna nastavení sluchátek, včetně testů Audiodo Personal Sound™ a režimů Transparency, jsou centrálně přístupná prostřednictvím aplikace PSB Headphones, což je plnohodnotná aplikace, která uživatelům umožňuje upravovat nastavení, kontrolovat stav baterie a pravidelně udržovat sluchátka v aktuálním stavu pomocí nejnovějších aktualizací firmwaru a kódů.