V posledních několika týdnech jsme zaznamenali mnoho úniků, které se točily kolem Snapdragonu 8 Gen 3. Nejprve jsme se dozvěděli o počátečním taktu čipové sady. A pak se objevil obvzlášť peprný únik o zcela nové konfiguraci procesoru. Nicméně do uvedení čipsetu zbývá ještě zhruba několik měsíců. Je tedy normální, že se v této fázi zuřivě spekuluje. Ale co Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4?

I když se to zdá být brzo, právě nedávno se objevil únik týkající se procesu, který Qualcomm pro tento čipset využije. Podle něj bude Qualcomm k masové výrobě Snapdragonu 8 Gen 4 používat zcela nový proces. To by nakonec mohlo vést k většímu nárůstu výkonu. Jak velký skok však lze očekávat?

SNAPDRAGON 8 GEN 4 MŮŽE NABÍDNOUT 40% NÁSKOK OPROTI 8 GEN 3

Renomovaný tipster z Twitteru, Revengus, se podělil o první informace o chystaném Snapdragonu 8 Gen 4. Revengus naznačuje, že čipová sada bude masově vyráběna procesem N3E společnosti TSMC. Pokud nevíte, N3E je mnohem vylepšený 3nm proces, vyvinutý tchajwanským gigantem.

Oproti běžnému procesu N3 přináší N3E velké zlepšení výkonu a energetické účinnosti. Touto informací Revengus v podstatě naznačuje potenciální vícejádrový výkon Snapdragonu 8 Gen 4. Možná má skutečně na to, aby porazil Apple M2 a zároveň udělal 40procentní skok oproti připravovanému Snapdragonu 8 Gen 3.

Dříve jsme také měli zvěsti týkající se konfigurace 8 Gen 4. Podle ní by čipová sada mohla být vybavena dvěma výkonnými jádry Phoenix a šesti efektivními Phoenix jádry. Pokud se všechny tyto informace ukáží jako pravdivé, mohl by být 8. generace 4 jistě velkým soupeřem čipsetu Apple M2.