Skupina véčkových skládacích telefonů se utěšeně rozrůstá. O flipové telefony je totiž docela slušný zájem, takže ti výrobci, kteří je už ve svém portfoliu mají, přicházejí každým rokem s novou vylepšenou generací. Tohoto trendu se drží i společnost Motorola. Začátky jejich skládacího véčkového telefonu nebyly příliš slavné. První Razr měl sice přitažlivý design, ale poněkud slabší specifikace naprosto neodpovídaly výrazně vysoké ceně. Každopádně s každou novou generací Razr nabídl vylepšení jak parametrů, tak i ceny.

Motorola letos opět vylepší svůj skládací Razr

To, že se letos dočkáme dalšího, a dost možná ne jediného vylepšeného véčkového telefonu Razr už víme poměrně dlouho. Tipaři se celkem snaží zjišťovat, jaké novinky telefon nabídne, takže víme, že externí displej Motorola opět zvětší a podle renderovaných obrázků zabírá skoro celou polovinu zadního panelu. Vylepšení se prý dočká i baterie, respektive její kapacita, a zlepší se prý i obnovovací frekvence obrazovky.

Motorola zatím ale nic z těchto odhadů nepotvrdila. Tedy až do dnešního dne. Na oficiálním účtu výrobce na čínském Weibo totiž už visí první upoutávka. V první řadě tím dává Motorola najevo, že skutečně vylepšený skládací telefon Razr připravuje a hodlá jej představit už brzy. Nicméně přesný termín, který se skrývá pod slovem “brzy” neuvádí.

Zato se ale můžeme dozvědět, že telefon má velkou externí obrazovku s velkou užitnou plochou. Zároveň upoutávka naznačuje i nárůst obnovovací frekvence vnitřního displeje. Je tedy zřejmé, že obnovovací frekvence dosáhne na 144 Hz, jak dříve odhadovali tipaři. Ti také odhadují, že na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 8+ Gen1 s 8 GB nebo 12 GB operační paměti. Co se kapacity baterie týče, tipaři spekulují o 3500 mAh nebo ještě větším akumulátoru. Jiní zas přísahají na 2850 mAh baterii. Takže uvidíme. V každém případě ale očekáváme podporu rychlého nabíjení. Displej bude mít pravděpodobně úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení FullHD+. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou My UX 5.