Vývojářská konference I/O společnosti Google se blíží a vypukne přesně 10. května/mája. Očekáváme, že se jako každým rokem dočkáme mnoha novinek, včetně informací o nových chystaných produktech jako jsou telefony řady Pixel 8 nebo skládací telefon Pixel Fold. A doufáme, že snad už konečně výrobce pošle na trh svůj tablet Google Pixel. Alespoň to slíbil na loňské I/O.

Co nabídne tablet Google Pixel?

Přestože tablet Google Pixel přišel na síti už několikrát na přetřes, příliš detailnějších informací o něm pořád nemáme. Podle tipařů jej pohání procesor Tensor G2 s 8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Displej má prý úhlopříčku 10,95 palce a rozlišení 2560 × 1600 pixelů. Tablet podporuje nabíjení s výkonem 18 W, Wi-Fi 6 a UWB. Ve foto výbavě pak najdeme dva 8 MPix senzory Sony IMX355, po jednom na přední i zadní straně.

V souhrnu specifikací tipaři dále uvádí, že tablet Pixel bude kompatibilní se dvěma typy dokovacích stanic. Konkrétně jde o dok Korlan/K6 s reproduktorem a dok Yuzu/Y4, který slouží jen pro nabíjení. Tablet Google Pixel díky tomu může fungovat také jako chytrý displej, pokud je připojený k doku s reproduktorem.

Přidání dokovacích stanic je jistě fajn, ale pokud se v tomto případě budeme bavit o ceně, je jasné, že nebude úplně nejnižší. A na ceny tabletu se nyní na Twitteru zaměřil i tipař Roland Quandt. Vzhledem k tomu, že patří mezi ty nejspolehlivější, budeme mu věřit. Tvrdí, že tablet Google Pixel půjde na trh v barvách Porcelain a Haze a ve dvou verzích interního úložiště. Potvrdil tím také, že jde o verze se 128 GB a 256 GB. Evropská cena tabletu se prý pohybuje mezi 600 euro až 650 euro, což je v přepočtu zhruba 14082 Kč až 15255 Kč. A to není zrovna málo. Navíc tipař neuvádí, zda v této ceně je už zahrnutá i dokovací stanice. Pokud ne, tak se ve finále můžeme dostat na částku ještě vyšší.