Společnost Google nás letos překvapí hned několika telefony, které půjdou na trh ve dvou vlnách. Je jasné, že na podzim dojde na uvedení telefonů Pixel 8, ale ještě před tím, v červnu/júni, se dočkáme prvního skládacího telefonu Google Pixel Fold a modelu Pixel 7A. Zároveň očekáváme, že takovou první ochutnávku o chystaných strojích nám Google nabídne na své vývojářské konferenci I/O v příštím měsíci.

Fanoušci telefonů Pixel jsou logicky nejvíc zvědaví na skládací model Google Pixel Fold, takže si nyní pokusíme shrnout vše, co o něm zatím víme. A je toho docela dost, protože o tomto stroji se mluví velmi dlouho. Výrobce na něm pracuje už nějaký ten pátek a vydání stále odkládá s tím, že chce, aby byl jak v rámci hardware, tak i software perfektní.

Co zatím víme o skládacím modelu Google Pixel Fold

V rámci souhrnu začneme tím, co aktuálně najdeme na stránkách CNBC. Podle nich výrobce představí skládací telefon Google Pixel Fold na konferenci I/O a na trh jej pošle 27. června. Tento termín je chytře načasovaný, protože se trefuje přesně před uvedení skládacích telefonů společnosti Samsung. Skládacím Samsungům chce Google konkurovat i cenou svého Pixel Foldu. Ta se má totiž točit kolem 1700 dolarů, přičemž skládací Galaxy Fold 4 přijde zhruba na 1799 dolarů.

A aby bylo opravdu čím Samsungu konkurovat, dostane Google Pixel Fold velmi odolný skládací pant. Také celkově je prý telefony odolný, což se odrazilo na jeho konstrukci, která je ve srovnání s konkurencí robustnější. Taková konstrukce také ale zvýší hmotnost telefonu, která se vyšplhá na 283 gramy. Skládací Pixel má prý také větší baterii s delší výdrží než Galaxy Fold 4. V kooperaci s procesorem Tensor G2 akumulátor údajně zvládne výdrž až 24 hodin nepřetržitého používání a až 72 hodiny v režimu nízké spotřeby energie. Dodejme i to, že vnitřní displej má v rozloženém stavu úhlopříčku 7,6 palce a je údajně vyrobený z flexibilního polymerového materiálu. Vnější displej pak má úhlopříčku 5,8 palce. Další podrobnosti se dozvíme na Google konferenci na začátku května/mája.