Do třetice dnes zavítáme na včerejší představovačku společnosti Xiaomi a po telefonu Xiaomi 13 Ultra a tabletech Pad 6 se blíž podíváme na novou generaci fitness náramku. Ano, včera debutoval i Xiaomi Band 8. Před pár dny jsme naťukli, že nový náramek nabídne několik různých druhů řemínků a dá se dokonce pověsit na krk jako řetízek. To se včera také potvrdilo a Xiaomi tím jistě potěší všechny, kteří chtějí fitness náramek nosit i jako módní doplněk.

Parametry a funkce náramku Xiaomi Band 8

To nejdůležitější u fitness náramku Xiaomi Band 8, modul s displejem, má stále stejný tvar. Je to ovál s úzkými rámečky a poutky pro uchycení řemínku. Displej je typu AMOLED, má úhlopříčku 1,62 palce, rozlišení 490 × 192 pixelů, obnovovací frekvenci 60 Hz, jemnost 326 ppi a jas 600 nitů. Samozřejmě je barevný a podporuje AOD a několik různých uživatelsky nastavitelných ciferníků. Pro ty, kteří si potrpí na čísla, je ciferníků více než sto. A je tu i tapeta Mars Super. Rozměry náramku jsou 48 × 22,5 × 10,99 mm, hmotnost včetně řemínku dosáhla na 27 gramů. Náramek je vodotěsný do 5ATM.

Mezi funkcemi náramku Xiaomi Band 8 najdeme starou dobrou klasiku v podobně monitoringu tepové frekvence, monitoringu okysličení krve, monitoringu spánku, stresu a také menstruačního cyklu. Pro aktivní sportovce je připraveno více než 150 cvičebních režimů, včetně profesionálních kurzů běhu nebo interaktivního boxu. Režim Running Beam měří během běhu délku a frekvenci kroku, sílu dopadu nohy na zem a další veličiny. Xiaomi Band 8 nás také upozorní na příchozí hovory a nabízí i rychlou odpověď na SMS. Baterie má kapacitu 190 mAh a na jedno nabití vydrží až 16 dnů běžného používání. Doba nabíjení je zhruba jedna hodina.

Řemínky a ceny

A na závěr se na chvíli zastavíme i u řemínků. Je třeba podotknout, že jich je tolik, že si vybere snad každý. Od jednoduchých jednobarevných až po dvoubarevné a různě zdobené. Na řemínky výrobce použil materiály jako je TPU, tkaný materiál, kov nebo umělá kůže. Moduly mají různé velikosti oček pro jejich upevnění a v nabídce je i verze s řetízkem a verze pro upevnění modulu na tkaničky sportovních bot. A nyní se podíváme i na cenu. Stejně jako vždy je velmi přijatelná. Standardní verze Xiaomi Band 8 přijde na 239 jüanů, což je zhruba 35 dolarů. Verze s NFC pak stojí 279 jüanů, tedy zhruba 41 dolarů.