Včera jsme se velmi stručně podívali na to, co obnáší telefon Huawei Enjoy 60X. Také jsme zmínili, že jej výrobce ještě v ten den oficiálně představí. A tak se také stalo. Známe tedy jeho kompletní specifikace i čínské ceny, a to vše si nyní shrneme.

Hlavní taháky telefonu Huawei Enjoy 60X

Design nového telefonu Huawei Enjox 60X je poměrně atraktivní a může oslovit ty potenciální kupce, kteří si právě na vzhled svého mobilu potrpí. Ovšem kromě toho telefon nabízí i slušné specifikace lehce nad rámec typické střední třídy. Asi největším tahákem je obří dvou článková baterie s kapacitou 7000 mAh. Výdrž akumulátoru podle výrobce má být velmi slušná a bez problémů na telefonu můžeme přehrávat videa a prohlížet weby po dobu jednoho dne, nebo přehrávat hudbu až po dobu pěti dnů. Ovšem nabíjení má výkon “jen” 22,5 W. Nicméně je tu i podpora reverzního nabíjení, takže můžeme nový Huawei použít i jako power banku pro nabíjení sluchátek, hodinek nebo fitness náramků.

Nejen baterie modelu Huawei Enjoy 60X je velká. Velký je i displej. Je typu LCD, má úhlopříčku 6,95 palce, rozlišení 2376 × 1080 pixelů, obnovovací frekvenci 90 Hz a vzorkovací frekvencí 270 Hz. Je tu i speciální algoritmus, který přesnost dotyku zvýší až osmkrát, což jistě ocení hráči mobilních her. Obrazovka navíc podporuje i AOD a chrání ji sklo Kunlun Glass. Pro někoho ale může být malou vadou na kráse skutečně velký výřez nad obrazovkou.

Další specifikace

Zpátky do běžné střední třídy nás vrací použitý procesor, kterým je Snapdragon 680. S ním do páru jde 8 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Ze známých důvodů zde ale nenajdeme podporu 5G sítí a konektivitu tedy zastupuje duální 4G, Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.0, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, AGPS, USB-C a NFC. Operačním systémem je Harmony OS 3.

Foto výbava, ceny a dostupnost

Pro focení je připravená přední 8 MPix kamera a dále i hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix snímači a 2 MPix senzorem pro zachycení hloubky ostrosti. Huawei Enjoy 60X jde na čínský trh v barvách Bright Moon Silver, Emerald Jade, Gold Black a Danxia Orange. Předběžné objednávky již běží a prodeje začínají 26. dubna/apríla. Ceny jednotlivých paměťových verzí jsou následující:

  • 128 GB – 1799 jüanů (262 dolary)
  • 256 GB – 1999 jüanů (291 dolarů)
  • 512 GB – 2299 jüanů (335 dolarů)