Jak patrně víte, začátkem letošního roku představila společnost OPPO svůj nejnovější skládací telefon, OPPO Find N2 Flip. Úspěšná vlajková loď se těší velkému zájmu, a to nejen díky svému kompaktnímu designu, ale především díky technologiím, které se v telefonu ukrývají.

Úsporná velikost si však u skládacích telefonů často vybírá svou daň v podobě dlouhé výdrže baterie a častého nabíjení. To ale neplatí u baterie modelu OPPO Find N2 Flip. Ptáte se proč?

Až doposud totiž nic na trhu neumožňovalo současně využít potenciál flipového telefonu pro velkolepý styl a dlouhou výdrž baterie.

Oppo Find N2 Flip

Oppo Find N2 Flip – Baterie s nejvyšší kapacitou a nejdelší výdrží

Nejjednodušší způsob, jak zlepšit výdrž baterie, je zvýšit její kapacitu. Ale u flipového telefonu to není nic jednoduchého. Koneckonců, jak vměstnat velkou, rychle se nabíjející baterii do kompaktního těla? Zvláště když pant a skládací mechanismus zabírají tolik místa? Je to neuvěřitelně obtížné. Proto má většina flipových telefonů baterie menší než 4000 mAh.

S tímto problémem kapacity baterie se setkal každý výrobce flipových telefonů, ale společnost OPPO k němu přistoupila jedinečným způsobem. Jak vysvětluje konstrukční inženýr společnosti OPPO: “Původně jsme očekávali, že náš první flipový telefon bude mít maximální kapacitu baterie 3800 mAh. Koneckonců musel být tenký, kompaktní a přitom skladný. Ale jako technologická a inženýrská jednička jsme od sebe požadovali víc. Takže jsme vytrvali, abychom s Find N2 Flip dosáhli něčeho neuvěřitelného. Tedy nejlepší kapacity baterie ve své třídě.”

Aby bylo možné dosáhnout vysoké kapacity baterie ve flipovém telefonu, hledala společnost OPPO několik malých příležitostí. Ty se spojily jako kapky v moři a dosáhly něčeho monumentálního. Například dalších 100 mAh bylo získáno přepracováním slotu pro SIM kartu, čímž se ušetřilo 2,2 mm místa. A přesunutím výstupní pozice hlavního displeje se uvolnilo dalších 78 mAh. Společnost OPPO s těmito drobnými vítězstvími pracovala tak dlouho, až se jí nakonec podařilo do kompaktního těla telefonu Find N2 Flip vměstnat baterii s kapacitou 4300 mAh.

Oppo Find N2 Flip

Tato dodatečná kapacita znamená 17% zlepšení výdrže baterie, až 20 hodin přehrávání YouTube nebo 53 hodin poslechu Spotify v porovnání s jinými flipovými telefony. Znamená to také, že Find N2 Flip pohodlně vydrží celý den na jedno nabití, čímž se flipové telefony vyrovnají tradičním smartphonům.

Výkon baterie telefonu OPPO Find N2 Flip ve srovnání s jinými flipovými telefony

*Na základě testů elektrického proudu provedených v laboratořích OPPO. Skutečná doba nabíjení se může lišit v důsledku rozdílů v prostředí nebo jednotlivých zařízeních (např. kolísání teploty a stáří baterie).

Nejrychlejší a nejpokročilejší nabíjení ve flipových telefonech

Flipové telefony se obvykle nenabíjejí tak rychle jako tradiční telefony, protože systémy rychlého nabíjení vyžadují velmi velkou baterii. Společnost OPPO se však u modelu Find N2 Flip opět postavila výzvě a nabízí ve své třídě nejlepší 44W bleskové nabíjení SUPERVOOCTM, které telefon nabije z téměř prázdného stavu na 34 % za pouhých 15 minut.

Filozofie nabíjení společnosti OPPO však nezačíná rychlým nabíjením. I když je cílem nabíjení rychlost, základem, na kterém je rychlost možná, musí být bezpečnost a odolnost. Vzhledem k tomu, že flipové telefony jsou svou konstrukcí velmi unikátní, je vytvoření systému rychlého nabíjení s vynikající životností i po delším počtu nabíjecích cyklů neuvěřitelně náročné.

N2 Flip se díky 44W bleskovému nabíjení SUPERVOOCTM nabije z téměř prázdného stavu na 34 % za pouhých 15 minut a na 50 % za pouhých 23 minut.

Jako průkopník v technologii rychlonabíjení přistoupila společnost OPPO k výzvě baterie flipového telefonu tak, že nově pojala svou osvědčenou konstrukci dvoučlánkového rychlonabíjení. Tentokrát však začlenila jeden větší článek – 3110 mAh a jeden menší článek – 1190 mAh, celkem 4300 mAh.

Vzhledem k požadavku na plné nabíjení a vybíjení obou článků současně, což je pro dlouhodobé zdraví baterie kritické, vytvořila společnost OPPO svůj “Dual-Battery Charging System”. A do paralelního obvodu přidala řídicí spínač. Když nabíjecí čip zjistí, že je malá baterie nabitá na určitou úroveň, její napětí se odpojí. A n8sledn2 přesune se na nabíjení větší baterie. Když se větší z nich chystá dosáhnout 100 %, napájení se opět vrátí do paralelního bočníkového schématu, takže baterie jako celek může dosáhnout stejných časů nabíjení a vybíjení jako tradiční smartphony.

Díky tomuto “systému nabíjení dvou baterií” je 44W nabíjení SUPERVOOCTM bezpečné, stabilní a možné na malém prostoru.