Fitness náramky společnosti Xiaomi patří už dlouhodobě na trhu mezi ty nejoblíbenější a populární. Je to dáno především tím, že mají pokaždé velmi dobře vyvážený poměr cena/výkon. Navíc s každou novou generací dojde na vylepšení. Ať už samotného displeje a nebo i funkcí náramku. Vylepšení dostal a popularitu si neomylně získal i loňský Band 7. Jak na tom bude letošní model Xiaomi Band 8 se dozvíme už brzy, protože jej výrobce představí na velké prezentační akci 18. dubna/apríla společně s telefonem Xiaomi 13 Ultra a také dalšími novými produkty.

Xiaomi Band 8 mění design řemínku

Na to, že už brzy dojde na uvedení nového fitness náramku Xiaomi Band 8 upozorňuje i šéf Xiaomi, pan Lei Jun. Na svém Weibo účtu zveřejnil několik upoutávek, které avizují, že letošní verze náramku bude velmi nápaditá. Tedy ne tak co do tvaru samotného modulu s displejem, ale možností využití řemínku, respektive řemínků. Díky tomu se z vyloženě sportovní pomůcky stane zajímavý módní doplněk. Vyměnitelný řemínek dostane několik verzí od klasického řemínku přes “bižu” verzi až po řetízek pro zavěšení na krk. Všechny řemínky jsou skutečně stylové, takže parádníci si určitě přijdou na své. Navíc vyměnit jeden řemínek za druhý je velmi jednoduché

Samozřejmě to nejdůležitější je u náramku Xiaomi Band 8 modul s displejem. Ten má stále stejný tvar oválu s AMOLED displejem s úzkými rámečky. Najdeme zde větší množství ciferníku, které si uživatelé nastaví tak, aby korespondovaly s použitým řemínkem.

Tipaři také odhadují, že parametry a funkce budou velmi podobné těm, které má náramek Band 7. To znamená 1,62 palcový barevný displej s podporou AOD. Je tu i optický snímač tepové frekvence a okysličení krve. Nebudou chybět sportovní režimy a monitoringy spánku, spalování kalorií, stresu a případně i menstruačního cyklu. Tipaři také odhadují, že i letos bude cena fitness náramku Band 8 příznivá.