Společnost Google o sobě až do své jarní I/O vývojářské konference nedává příliš vědět. My ale víme, že se na konferenci, kromě jiného, dočkáme posledního telefonu ze série Pixel 7, modelu Pixel 7A. Je také pravděpodobné, že nám výrobce na ní sdělí alespoň rámcové informace o svých chystaných vlajkových telefonech řady Google Pixel 8. Ty sice dorazí až na podzim, ale kdo je připraven, nebývá překvapen. Připraveni jsou i tipaři, kteří nás tu a tam informují o některých specifikacích, případně designu chystaných telefonů Pixel 8. Dnes se svou trochou do mlýna přichází Ross Young a na Twitteru sdílí info i displeji standardního modelu Pixel 8.

Google Pixel 8 pro fanoušky menších telefonů

Ti, kteří si potrpí na obří displeje a telefony zvíci pádla, nová zpráva nepotěší. Radost ale mohou mít ti uživatelé, kteří preferují kompaktní zařízení, která se jim vejdou do zadní kapsy u kalhot . Chystaný telefon Google Pixel 8 má podle tipaře právě tu správnou velikost, která odpovídá kompaktnímu stroji. Úhlopříčka displeje totiž spadne na 6,16 palce. Připomeňme, že Pixel 7 má 6,32 palcovou obrazovku, takže to taky není žádný obr. Model Pixel 8 Pro dostane ale stejně velký displej jako jeho loňský předchůdce, tedy 6,7 palce.

Tipař také uvádí, že displeje pro standardní model Google Pixel 8 i model Pixel 8 Pro vyrobí společnost Samsung. To nás celkem nepřekvapí, protože se Samsung podílí také na výrobce procesoru Tensor, který pro nové telefony chystá už ve třetí generaci s označení G3. Jak displej, tak i čipset z dílen Samsungu pak mohou mít vliv na nižší cenu telefonů. Poslední informací, kterou tipař dává k dobrému je ta, že Samsung začne displeje pro oba Google telefony vyrábět už v průběhu příštího měsíce.