Před pár dny jsme psali o dostupnosti modelu realme 10 v České republice a trochu jsme zapomněli na jeho levnějšího příbuzného. Tak dnes napravujeme. Realme C55 přichází jako “šampion segmentu”, nabízející pouze v této kategorii 64MP kameru, 33W SUPERVOOC rychlé nabíjení a až 256GB úložiště v moderním a jedinečném designu inspirovaném deštivou nocí. Realme C55 tak nabízí komplexní mobilní zážitek za přijatelnou cenu. Ta začíná od 4 799 Kč/199 EUR (6+128GB).

Francis Wong, CEO of realme Europe, řekl: “realme C série vyskočila na střední úroveň a poprvé demokratizuje funkce vlajkové lodi. Jako jedna z klíčových produktových línií v realme se série C zaměřuje na čtyři hlavní specifikace. Fotografii, úložiště, rychlé nabíjení a design, aby vytvořila nejkonkurenceschopnější šampiona v segmentu. Jdeme do toho naplno, abychom přinesli cenově dostupné produkty v tomto segmentu. A umožnili evropským uživatelům snadnější přístup k technologiím.”

Realme C55

Realme C55 – Čtyři novinky v oblasti fotoaparátu, úložiště, nabíjení a designu.

Tento měsíc realme oficiálně oznámilo strategický upgrade řady C. A to s cílem nabídnout produkty s nejlepšími funkcemi v oblasti fotoaparátu, úložiště, nabíjení a designu. Nyní první produkt s těmito vylepšeními, realme C55, překonává cenovou bariéru. A nabízí jako jediný v segmentu fotoaparát s rozlišením 64 MPx. Kromě toho má také 8MPx přední selfie kameru a 2MPx černobílý objektiv. C55 je prvním produktem z řady C, který má vlajkový senzor OV64B s velikostí pixelu 0,7 μm. A optickým formátem 1/2″, stejný senzor jako realme GT Master Edition. V porovnání se svým předchůdcem C35 má C55 54% větší velikost senzoru a zlepšení jasnosti a rozlišení o 53,8%.

Navíc, zde jsou inovativní režimy obrazu a filtry pro lepší zážitek s fotoaparátem. S technologií ProLight pro obrazovou kvalitu dokáže C55 účinně zlepšit rozlišení. A také významně optimalizovat schopnost potlačování vysokých světel. To zachovává více detailů v nízkých světelných podmínkách.

Realme C55

realme C55 je dodáván s až 16 GB dynamické RAM a 256 GB ROM. Což je nyní největší úložiště v této kategorii, a podporuje až 1 TB rozšíření paměti pro dlouhotrvající uživatelský zážitek. S pokročilou technologií DRE dokáže C55 rozšířit 8 GB RAM až o 8 GB. Tak aby dosáhl zážitku jako s 16 GB, což uživatelům poskytuje plynulý a mnohem hladší zážitek.

Baterie a další specifikace

C55 dále vylepšuje výkon baterie. A to díky nejrychlejšímu 33W SUPERVOOC nabíjení v tomto segmentu, které dokáže nabít baterii na 100 % za pouhých 63 minut. V porovnání s předchůdcem C35 s nabíjením 18 W zvyšuje C55 nabíjecí rychlost o 100 % s masivní baterií o kapacitě 5000 mAh. A poskytuje tak bezstarostnou nabíjecí zkušenost.

Realme C55

Co se týče zadní strany, C55 je mistrovsky zpracován s designem Rainy Night inspirovaným přírodními prvky a je k dispozici ve dvou barvách: Rainy Night a Sunshower. Je zde 500 000 světelných částic, které tvoří svislé mikroskopické linky, jako jsou linky deště, spolu s oslnivými barvami.

C55 také disponuje pravým úhlovým rámečkem a nejtenčím tělem 7,89 mm v daném segmentu, což umožňuje pohodlné držení a pocit v ruce.

Dále má C55 6,72 palcový plný displej s rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 90Hz, což vede k pohodlnější vizuální zkušenosti. S průstřelem umístěným centrálně a bezproblémově se snoubícím s tělem telefonu vytváří C55 lepší vzhled a pocit plnohodnotného displeje.

C55 má chipset Helio G88. Čip, který je založen na procesové technologii 12 nm a GPU Mali-G52, obsahuje osmijádrové běžící s taktem 2,0 GHz s Antutu benchmark skóre 273 364.

Androidí první Mini kapsule

realme C55 tentokrát udělal odvážný průlom s překvapením, kterým je Androidův první Mini Capsule. Tento Mini Capsule se dokáže chytře přizpůsobit displeji a může být zobrazen kolem výřezu fotoaparátu punch-hole.

Může zobrazovat různé barvy svého dynamického světla ve třech stavech baterie – Plně nabitá, Nabíjení a Nízká baterie v zelené, modré a červené barvě. Kromě toho si uživatelé mohou později vyzkoušet další dva funkční scénáře – Statistiky datového použití a Kroků, které vyžadují OTA k realizaci. S Mini Capsule mohou uživatelé získávat oznámení pro pohodlné denní používání.

Navíc, C55 je dodáván s realme UI 4.0 na Androidu 13, rychlým snímačem otisků prstů na boku, multifunkčním NFC s 360° volným pohybem, které fanouškům poskytují dlouhodobou uživatelskou zkušenost a spolehlivou kvalitu. C55 je první model v řadě C, který nabízí Android 13 a UI 4.0.

Realme C55 – Ceny a dostupnost

C55 6+128GB – 4 799  Kč / 199 EUR, barevné varianty: Rainy Night (černá), Sunshower (zlatá)

C55 8+256GB – 5 999 Kč / 249 EUR, barevné varianty: Rainy Night (černá), Sunshower (zlatá)