Společnost Huawei většinu své produkce směřuje na čínský trh, a to ze známých důvodů. Ovšem nevyhýbá se ani trhům globálním, včetně toho evropského. V příštím měsíci by mělo dojít v Evropě na uvedení telefonů řady P60 a dalších produktů. Nu a od začátku letošního roku jsou například i na českém trhu sluchátka FreeBuds 5i. Nyní do Evropy doputovala další sluchátka, Huawei FreeBuds 5. Minulý měsíc tato TWS sluchátka debutovala v Číně s atraktivním a netradičním designem “Waterdrop”, podporou prostorového zvuku, ANC a dynamickým EQ. A se stejnou výbavou jdou do prodeje i na evropském trhu, konkrétně v Británii.

Hlavní specifikace sluchátek Huawei FreeBuds 5

Asi jednoduše se dá říct, že nová TWS sluchátka Huawei FreeBuds 5 mají všechny specifikace a funkce, které u prémiových sluchátek očekáváme. A k tomu jako bonus i neotřelý vzhled lesklé “kapky”. Nemají jako valná většina TWS sluchátek silikonovou koncovku, a to proto, aby plocha, která je zasunuta do uší byla co největší. Naopak mají mřížku reproduktoru a celá konstrukce sluchátek je koncipovaná tak, aby co nejvíce korespondovala s obrysem uší a snížila zátěž na zvukovod.

Mezi specifikacemi sluchátek Huawei FreeBuds 5 najdeme podporu kodeků L2HC a LDAC, které umožňují streamování zvuku ve vysokém rozlišení. Vnitřní komponenty jsou od sebe oddělené, což vytváří bariéru proti šumu. Se snížením šumu a okolního hluku je spojená i podpora ANC a také tři mikrofony a navrch i algoritmus neuronové sítě. To vše dohromady vytvoří velmi čistý přenos zvuku do vašich uší. Mezi dalšími zajímavými funkcemi najdeme i podporu adaptivního EQ ladění.

Huawei FreeBuds 5 jsou vybavená 11 mm magnetickými měniči s důrazem na basy. Najdeme zde podporu Bluetooth 5.2 a sluchátka lze paralelně spárovat s více zařízeními najednou. Co se výdrže týče, výrobce tvrdí, že doba přehrávání hudby na jedno nabití je zhruba 5 hodin. Při dobíjení v boxu se s vypnutým ANC protáhne na až 30 hodin. Box jako takový podporuje nabíjení přes USB-C a také bezdrátové nabíjení. Sluchátkům dokonce nechybí ani certifikace Hi-Res. Prodeje Huawei FreeBuds 5 začínají na britském e-shopu Huawei Store 17. dubna/apríla a cena je nastavená na 140 liber, což je zhruba 159 euro, případně 3723 Kč. V nabídce jsou barvy Ceramic White, Coral Orange a Silver Frost.