Příznivci kompaktních telefonů jistě vědí, že přesně takové modely vydává společnost Asus ve své produktové řadě ZenFone. Důkazem je loňský ZenFone 9 s 5,9 palcovým displejem a procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Po něm logicky letos očekáváme Asus ZenFone 10. Ovšem tipaři spekulují, že letos můžeme na displej lehce nad 5 palců zapomenout. Letošní model ZenFone 10 prý naroste na 6,3 palce, což ale stále není mnoho a o nějaké velké “pádlo” nejde. Tipaři také tvrdí, že chystaný telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Zda je tomu tak zjistíme z benchmarkových testů Geekbench, kterými telefon právě prošel.

Co o telefonu Asus ZenFone 10 potvrdily testy Geekbench

Model Asus ZenFone 10 prošel testy Geekbench s kódovým označením ASUS_AI2302. Z výpisu vyčteme, že jej pohání procesor společnosti Qualcomm s interním označením “kalama”. Má osm jader a maximální taktovací frekvence je 3,19 GHz. Je tedy zřejmé, že se tipaři nemýlí a skutečně jde o čipset Snapdragon 8 Gen2.

Vlajkový procesor při testech doplnilo 16 GB operační paměti a systém Android 13. Skóre telefonu Asus ZenFone 10 vypadá celkem zajímavě, ale zřejmě zatím jde jen o prototyp. Testy finálního modelu mohou vypadat jinak. V Singe-core testu telefon získal 2008 bodů a ve více jádrovém testu pak 5454 body. Co se operační paměti týče, je velmi pravděpodobné, že kromě 16 GB verze půjdou na trh i verze s nižší kapacitou paměti. Ostatně podobně na tom byl i loňský ZenFone 9.

Z dalších odhadů tipařů víme, že telefon Asus ZenFone 10 má AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a s výše uvedenou úhlopříčkou 6,3 palce. U interního úložiště prý můžeme čekat kapacitu 256 GB a 512 GB. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Hlavní fotoaparát má primární 200 MPix senzor s podporou optické stabilizace obrazu. A dokonce nechybí ani určitá odolnost podle certifikace IP68. Asus prý nový telefon představí v posledním čtvrtletí letošního roku.