Telefon Xiaomi 13 Ultra je to, co se v posledních dnech skloňuje ve všech pádech. Uvedení telefonu se rychle blíží a protože jde o skutečně prémiový stroj, chceme o něm vědět co nejvíce. Například včera jsme se podívali na paměťové verze a jejich ceny na čínském trhu. Dnes se zaměříme na design, který na svém twitterovém účtu zveřejnil známý tipař a designér OnLeaks.

Co odhalily renderované obrázky o modelu Xiaomi 13 Ultra?

Na první pohled působí telefon Xiaomi 13 Ultra poněkud robustním dojmem. Svůj podíl na tom určitě má veliký kruhový modul hlavního fotoaparátu, který navíc ještě poměrně dost vystupuje nad úroveň zadního panelu. Navíc se zdá, že se zvýšila i tloušťka zařízení, což dokazuje i rozměr 163,2 × 74,6 × 9,57 mm, který v místě modulu fotoaparátu naroste na 15,61 mm.

Displej Xiaomi 13 Ultra má zakřivené boční hrany, takže rámečky jsou téměř neviditelné. Horní a spodní rámeček je velmi úzký. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Hrany jsou ploché a rohy telefonu zaoblené. Na pravé hraně leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Spodní hrana je domovem pro slot pro SIM karty, mřížku reproduktoru a port USB-C. Na horní hraně najdeme druhou mřížku reproduktoru a další dva výřezy, zřejmě pro IR blaster a sekundární mikrofon.

Ještě jednou se ale vrátíme k zadnímu panelu a modulu fotoaparátu. Jestliže modul kamery zvedá tloušťku telefonu Xiaomi 13 Ultra, zvedá ji i zadní panel. Je totiž v místě kamery vyvýšený a tudíž tlustší než ve své spodní části. V kruhovém modulu vidíme čtyři snímače a LED blesk. Nápis Leica sice chybí, je ale potvrzeno, že Leica na optice i u tohoto telefonu spolupracovala. Záda jsou potažená umělou kůží. Na renderech vidíme bílou barevnou variantu, ale na trh prý půjde i černá varianta. Z předchozích odhadů tipařů víme, že hlavní fotoaparát tvoří čtyři 50 MPix senzory. Na postu procesoru najdeme Snapdragon 8 Gen2 a AMOLED displej má úhlopříčku 6,7 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Očekáváme i baterii s kapacitou 4900 mAh a podporou 90 W kabelového a 50 W bezdrátového nabíjení.