Společnost Samsung byla mezi prvními výrobci chytrých telefonů, kteří zabrousili do segmentu skládacích zařízení. Poměrně rychle se stali lídrem v tomto segmentu a každým rokem vydávají jak klasické tak véčkové skládací stroje. Letos očekáváme, že modely Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 dostanou vylepšené sklopné panty a vnitřní displeje, ale ostatní specifikace se ponesou v poměrně konzervativní duchu. Možná proto, že si prý šetří invenci a síly na další skládací zařízení, které mají jako trumf v rukávu. Jde totiž o skládací tablet Galaxy Z Tab.

Kdy dorazí skládací tablet Samsung Galaxy Z Tab?

Jestliže je společnost Samsung lídrem v oblasti skládacích telefonů, není žádným nováčkem ani v segmentu tabletů. I pro ně má několik produktových řad, kdy asi tou nejpopulárnější je série Tab S. V ní letos uvidíme tablety Galaxy Tab S9 a na Twitteru tipař Revegnus naznačuje, že společně s nimi může Samsung představit i svůj první skládací tablet Galaxy Z Tab. Podle názvu výrobce skládací tablet zřejmě přiřadí do série Z mezi další skládací zařízení.

O chystaném skládacím tabletu Galaxy Z Tab toho výrobce zatím moc neprozradil a vlastně ani jinak agilní tipaři. Ti zveřejnili snad jen to, že si Samsung už před několika lety zaregistroval patent na skládací tablet. Podle patentového nákresu má zařízení dva sklopné panty, které levou a pravou část tabletu složí dovnitř ke středu. Na vnitřním displeji tak vzniknou dva ohyby. Navíc jde tablet složit i směrem ven a z vnitřního displeje se tak stane menší vnější displej.

Ovšem patentové nákresy, zvlášť když jsou starší, nemusí být realizovány. Výrobce je v průběhu času upraví s tím i konstrukci skládacího zařízení. Nakonec výroba tabletu jen s jedním sklopným pantem je jednodušší než se dvěma panty. A vzhledem k tomu, že letos Samsung panty vylepšil pro své skládací telefony, je možné, že podobné nebo stejné panty dostane i skládací tablet. Další zajímavostí je i to, že skládací tablet chystá také Apple, který jej  údajně představí až v příštím roce. Pro Samsung je to tedy jasná výzva nabídnout ještě letos první skládací tablet na světě. Uvidíme, zda se mu to podaří a nebo zda Galaxy Z Tab představí také až příští rok.