realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, představila realme 10. První produkt řady realme 10. Tento nový telefon je vybaven procesorem MediaTek G99 a 90Hz AMOLED displejem, který ve své cenové kategorii poskytuje nekompromisní výkon,. Realme 10 je nyní k dispozici za skvělých 5 999 Kč / 249 EUR ( 8+128GB )

Kombinace procesoru MediaTek G99 a obrazovky s frekvencí obnovování 90 Hz a technologií AMOLED

Zatímco hlavní konkurenti realme 10 v této cenové kategorii používají buď LCD displeje nebo čipset Snapdragon 680 z minulého roku, je novinka s číslem 10 je jediným produktem v této cenové kategorii, který nabízí bez kompromisů jak 90Hz AMOLED displej, tak také procesor MediaTek G99.

realme 10

Displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a technologií AMOLED poskytuje uživatelům zvýšený vizuální zážitek s živými barvami. A také se sníženou rozmazaností při rolování obrazovky. Telefon dosahuje také jasu až 1000 nitů pro jasnou viditelnost během světlého dne. Displej je také chráněn sklem Corning Gorilla Glass 5.

Díky silnému a kompetentnímu SoC nabízí “desítka” 40% vylepšený výkon oproti modelu realme 9. To zajišťuje plynulý chod systému s menší prodlevou. Výkon CPU se zlepšil o 25%, výkon GPU se zlepšil o 78%. Celková spotřeba energie se snížila o 20% díky technologiím s 6nm. AnTuTu testovací skóre v provedení s 8+256GB dosahuje 400 084 bodů. Nejvyšší ze všech smartphonů napájených čipsetem G99 na trhu  Pro uživatele, kteří se potýkají s volbou mezi rozpočtem a herním zážitkem, podporuje realme 10 hru PUBG při 40 snímcích za sekundu v režimu vyváženosti. Nabízí také neuvěřitelnou dobu připravenosti pro hru PUBG až 9,41 hodiny. Což zajišťuje plynulý a bez prodlev dlouhý herní zážitek. V ČR bude k dispozici ovšem varianta pouze 8+128GB.

realme 10 – Až 16GB dynamické RAM

realme 10

Aby byl zajištěn plynulý systémový zážitek, nabízí realme 10 až 8+256GB velkou paměť RAM a ROM. Ta může poskytnout obrovský úložný prostor až pro 64 000+ pořízených fotografií. Uživatelé si mohou také rozšířit úložný prostor až o 1TB externí paměť. LPDDR4X a UFS 2.2 také překonávají své eMMC protějšky s rychlejším spouštěním aplikací. Dále rychlejším čtením a zápisem souborů a stabilnějším počtem snímků za sekundu při hraní her.

Model 10 také nabízí až 8 GB virtuální RAM. Ta rozšiřuje úložiště RAM na maximálně 16 GB. To umožňuje uživatelům udržet až 18 aplikací v pohotovostním režimu pro plynulé přepínání mezi jejich oblíbenými aplikacemi.

Díky výkonnému čipsetu a podpoře úložiště je realme 10 jediným produktem v tomto segmentu, který získal certifikaci TÜV SÜD 36-Month s hodnocením plynulosti A. Nejvyšší hodnocení v této normě. Realme 10 prošel náročným umělým procesem stárnutí a opakovanými testy spouštění aplikací a načítání souborů, aby byl zajištěn plynulý chod.

5000mAh baterie umístěná v nejtenčím těle realme 7.95 mm

realme 10

Realme 10 nabízí obrovskou baterii o kapacitě 5 000 mAh pro dostatečné celodenní používání. A také 33W rychlé nabíjení pro rychlé doplnění energie z 0 na 50% baterie během 28 minut.

Co je důležitější, realme 10 umístil takto velikou  baterií do 7,95 mm tenkého těla. Nejtenčí tělo, které  kdy realme nabídlo  na celosvětovém trhu. Navíc váží pouhých 178g, což zajišťuje pohodlný zážitek při dlouhém hraní her.

Když se výkon propojí se stylem: Light Particle Design

Síla a styl jsou vždy důležitými prvky telefonů realme. Realme 10 nabízí design světelných částic, inspirovaný rychlostí světla. Kromě toho má tento produkt šest vrstev precizního povlaku. Ten umožňuje dosáhnout ohromujícího lesklého povrchu a 3D textury s menším počtem otisků prstů. Produkt také nabízí dvě barevné varianty. Clash White a Rush Black.

realme 10 – 50MPx  barevný AI fotoaparát a 16MPx selfie fotoaparát

Model s číslovkou 10 nabízí solidní řešení s primárním fotoaparátem o rozlišení 50MPx a selfie fotoaparátem o rozlišení 16MPx. To je jedním z nejvyšších rozlišení v této cenové kategorii, který disponuje 50 miliony pixely a používá Samsung JN1 snímač pro primární fotoaparát, což zajišťuje ohromující kvalitu obrazu. Navíc poskytuje vylepšený noční režim s technologií ProLight. Ta výrazně snižuje šum a díky výkonnosti procesoru se zlepšil i čas závěrky o 121 %.

Kromě selfie kamery s vysokým rozlišením a vylepšených nočních snímků nabízí realme 10 také režim Street Photography 2.0. Ten obsahuje populární filtr ve stylu 90. let a funkci Peak and Zoom, aby uživatelé manuálně ovládali zóny zaměření a mohli volně přiblížit a oddálit.

Funkce zaměřené na uživatele

Realme 10 je vybaven oblíbeným 3,5 mm jackem. Dále reproduktorem UltraBoom s výkonem zvýšeným o 200%. Reproduktor UltraBoom umožňuje uživatelům vychutnat si Hi-Res audio na 200% hlasitosti. Což je ideální pro ponoření se do zábavy.

Co se týče softwarové výbavy, realme 10 je dodáván s realme UI 3.0 a Androidem 12. Aby byl softwarový zážitek  více zaměřen na uživatele, realme spustilo  plán spoluvytváření widgetů pro UI. V případě zájmu mohou uživatelé  využít tento link https://www.realme.com/global/2022realmecocreatewidget

realme 10 – Cena a dostupnost

Nový smartphone z řady 10 je v České republice a na Slovensku  nabízeno ve variantě 8+128GB za cenu 5999 CZK / 249 EUR a v barevných verzích: Rush Black (černá), Clash White (bílá)