Značka iQOO je pověstná tím, že uvádí na trh telefony s velmi dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Svůj lví podíl na tom má skutečnost, že jde o sub značku společnosti Vivo, která se primárně stará o vývoj nových telefonů. Takže značka iQOO pak přebere některé parametry Vivo telefonů a tímto ušetří poměrně velké investice na vývoj. To se následně odráží v ceně finálních produktů. Důkazem jsou loni uvedené telefony řady iQOO 11, které mají nižší ceny, než telefony jiných výrobců se stejnými specifikacemi. Standardní model této řady se dostal na globální trhy, kdežto model Pro šel výhradně na čínský trh. Nu a nyní se chystá další kousek s názvem iQOO 11s.

Odhadované specifikace telefonu iQOO 11s

Se svou trochou do mlýna přichází jako první tipař Paras Guglani, který na Twitteru zveřejnil soupisku vybraných parametrů chystaného modelu iQOO 11s. Potvrdil, že tento telefon rozšíří řadu iQOO 11 jak na čínském trhu, tak i na tom globálním. Pro Čínu má telefon kódové označení V2304A, označení globální verze ale tipař neuvádí. Předpokládaný termín představení je v červenci/júni a nebo v srpnu/auguste.

A teď už k odhadovaným specifikacím. Tipař tvrdí, že model iQOO 11s pohání procesor Dimensity 9300 a tímto se stane světově prvním telefonem s novým MediaTek čipsetem. Není ale vyloučeno, že výrobce spíš vsadí na osvědčený procesor Dimensity 9000, což ale také nezní špatně. Čipset je údajně spárovaný s 8 GB nebo 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

iQOO 11s

Co se displeje týče, tak prý můžeme očekávat 6,78 palcovou obrazovku E6 AMOLED s rozlišením 3200 × 1440 pixelů. Tolik tedy prvotní informace o parametrech. Je možná škoda, že tipař nezmínil jakou kapacitu má baterie, jak rychlé je nabíjení a nebo jakou foto výbavu model iQOO 11s dostane. Je ale pravda, že do uvedení telefonu zbývá ještě spousta času, takže tipaři mají velký prostor pro další zvěsti.