Pár hodin tomu, co čínská značka Meizu oficiálně představila svou novou řadu vlajkových mobilních telefonů. Řadu Meizu 20. Tato řada má dva modely, Meizu 20 a Meizu 20 Pro. Ačkoli řada Meizu 20 byla hlavním hrdinou této akce, nebyla jediným. Společnost Meizu také představila totiž svůj nový systém Meizu Flyme 10. Do systému Flyme 10 je integrován zcela nový superpočítačový engine OneMind 10.0 s umělou inteligencí, označovaný jako “rychlý a stabilní”. Aplikace lze nechat běžet po velmi dlouhou dobu, rychle je restartovat a přepínat mezi nimi. Při 12GB paměti RAM může běžet až 21 aplikací a nedojde k žádným problémům. Tento nový systém také přichází s magickou kompresí místa, která je nyní předmětem tohoto článku.

FLYME 10 MAGIC SPACE KOMPRESE

Flyme 10

Magické úložiště dokáže automaticky uspořádat fragmenty úložiště a simulovat prázdná místa po dobu 48 měsíců používání. Přesto se výkon čtení a zápisu nesnížil a rozsah je menší než 1 %. Flyme 10 Magic Space komprese dokáže beze ztrát komprimovat duplicitní soubory a soubory aplikací. Došlo i k simulovaci používání po dobu 30 měsíců v rámci 256 GB a 512 GB. A výsledek byl, že dokáže ušetřit až 15 GB, resp. 30 GB úložného prostoru.

K dispozici je také vícestopá energeticky účinná frekvenční modulace MRG. Při stejném scénáři lze ušetřit až 30 % okamžité spotřeby energie procesoru. A konečně, ve Flyme 10 je pouze 7 neodinstalovatelných aplikací, včetně volání, SMS, galerie, fotoaparátu, nastavení, obchodu s aplikacemi a prohlížeče. Výpočty pohybu na úrovni nanosekund navíc dokážou účinně snížit podíl zaseknutých FPS je snížen o 78 %. VIP plánování prostředků zase snižuje podíl ztrát snímků při každodenním používání o 50 %. No a režim zrychlení hry snižuje počet vnímaných zamrznutí o 97 %. Standardy testů stability se zvýšily 10krát a systém prošel 48měsíčním pětihvězdičkovým certem plynulosti Thiel Labs.

Jednoduše řečeno, Flyme 10 má uživatelům Meizu co nabídnout. Jakmile se mobilní telefon dostane na trh, budeme mít o systému více informací.